Dolnośląski Kolarski Tor Szosowy w Bielawie

Dolnośląski Kolarski Tor Szosowy będzie pierwszym takim obiektem w Polsce. Ideę budowy toru wspierają trenerzy i byli dolnośląscy kolarze (m.in. śp. Ryszard Szurkowski, który wspólnie z dolnośląskimi ikonami kolarstwa szosowego rozpoczęli tę inicjatywę). W sprawie budowy zamkniętego toru treningowo-wyścigowego dla kolarstwa szosowego został już podpisany list intencyjny.

– Chcemy, by Dolny Śląsk stał się rowerową stolicą Polski – Mówi Grzegorz Macko – Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

Projekt toru zakłada budowę pętli o długości od 4,5 – 5 km, o zmiennym nachyleniu, z łącznikami umożliwiającymi powtórzenia, wydłużenie bądź skrócenie dystansu okrążenia, w dużej mierze z wykorzystaniem naturalnego ukształtowania terenu.

Zamknięty tor treningowo-wyścigowy dla kolarstwa szosowego zostanie wybudowany i oddany do użytkowania w Gminie Bielawa nie później niż do końca 2024 roku.

Wstępny koszt inwestycji wyniesie 20 mln zł, z czego 50% kwoty miałoby pochodzić z Ministerstwo Sportu i Turystyki, 25% z budżetu Samorządu Województwa i 25%. To kolejna inwestycja rowerowa, którą jako Dolny Śląsk wspieramy finansowo i merytorycznie. Jednym z flagowych projektów rowerowych jest Cyklostrada Dolnośląska. Została także podpisana umowa z burmistrzem Polanicy-Zdrój na budowę parku rowerowym cross country.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content