Weekend Niepodległości 2022

Fot. mat. pras. CH Zajezdnia

Centrum Historii Zajezdnia zaprasza wszystkich mieszkańców i gości Wrocławia do udziału w obchodach Święta Niepodległości. W dniach 11-13 listopada przygotowano szereg atrakcji.

Wydarzenie rozpocznie się w piątek Radosną Paradą Niepodległości, jakiej dawno we Wrocławiu nie było. Parada wystartuje o godz. 10.00 z placu Wolności i przejdzie aż do Centrum Historii Zajezdnia przy ul. Grabiszyńskiej 184. Wydarzenie zakończy pokaz grup chorągwiarzy i mażoretek o godz. 11.30. 

Aby tradycji stało się za dość, o godz. 12.00 na placu przed Centrum Historii Zajezdnia uczestnicy Parady wspólnie odśpiewają hymn, a pół godziny później odbędzie się koncert pieśni patriotycznych. Znajdzie się także coś dla fanów motoryzacji – o 14.00 rozpocznie się pokaz zabytkowych samochodów. 

Równolegle z Paradą Niepodległości żądni wrażeń zwiedzający będą mogli bezpłatnie odwiedzić wystawę w Centrum Historii Zajezdnia. Natomiast mali artyści spełnią się artystycznie w strefie plastycznej, która zlokalizowana będzie w holu. Dodatkową bezpłatną atrakcją będzie fotobudka. 

Nie mniej ciekawie będzie również w kolejnych dniach Weekendu Niepodległości. W sobotę 12 listopada o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie autorskie z Elizą Piotrowską nt. książki dla dzieci „Ciocia Jadzia w PRL-u”. W programie znalazły się także warsztaty z robienia na drutach oraz prelekcja o ekologii. Przez cały dzień otwarta będzie dla zwiedzających wystawa główna w Centrum Historii Zajezdnia (tym razem wejście będzie płatne), a o godz. 14.00 odbędzie się zwiedzanie z przewodnikiem PJM. Dla entuzjastów przez cały dzień dostępna będzie strefa plastyczna i fotobudka. 

W ostatnim dniu Weekendu Niepodległości, czyli 13 listopada, w kinie Centrum Historii Zajezdnia (godz. 10.00), na najmłodszych uczestników czekać będą tradycyjnie Bajkowe Poranki. Natomiast nieco starsi uczestnicy wezmą udział w warsztatach z haftowania oraz prelekcji o ekologii. O 14.00 odbędzie się specjalne zwiedzanie wystawy głównej z przewodnikiem PJM. Przez cały dzień na gości Zajezdni będzie czekać, podobnie jak w sobotę, strefa plastyczna i fotobudka. 

Zapraszamy!

mat. pras.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content