UROCZYSTE PASOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH ORAZ TRADYCYJNY HUBERTUS W POWIATOWYM ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 W KRZYŻOWICACH

fot. Radio Rodzina

W Powiatowym Zespole Szkół Nr 1 w Krzyżowicach w dniu 25 października 2022 r. odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych technikum połączone z tradycyjnym corocznym świętowaniem Hubertusa.

Podczas uroczystości pierwszoklasiści technikum w zawodach technik weterynarii, hodowca koni, rolnik, architektura krajobrazu, hotelarz oraz logistyk, złożyli uroczyste ślubowanie i zostali oficjalnie przyjęci do grona uczniów szkoły. To podniosłe i ważne wydarzenie w szkolnym kalendarzu imprez zostało połączone z obchodami Hubertusa – jednego z ważniejszych wydarzeń w kalendarzu jeździeckim na cześć św. Huberta – patrona jeźdźców, leśników i myśliwych. Zgodnie z tradycją oprócz prezentacji umiejętności jazdy konnej uczniów w zawodzie technik hodowca koni, świętowanie zakończyła gonitwa za lisem. Imprezę uwieńczył pyszny bigos przygotowany specjalnie na tą okazję przez szkolną kuchnię.

Wśród wielu zaproszonych Gości obecny był Roman Potocki Starosta Powiatu Wrocławskiego, Piotr Chmurzyński Przewodniczący Rady Powiatu Wrocławskiego, Agnieszka Kosztyło-Pałys Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym we Wrocławiu, ks. Jarosław Wawak Proboszcz Gniechowic, a także Rodzice uczniów oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych szkół. Gospodarzem wydarzenia była Magdalena Zyder Dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół Nr 1 w Krzyżowicach.

Wszystkim osobom, które organizowały wydarzenie serdeczne gratulacje i podziękowania. Kolejne takie świętowanie już za rok, a więc już dziś zapraszamy do Krzyżowic.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content