Inflacja wchodzi na cmentarze

fot. Pexels

1 listopada to dzień, kiedy większość z nas chce przystroić grób swoich bliskich w możliwie najatrakcyjniejszy wizualnie sposób. Odwiedziliśmy wrocławskie cmentarze, by zapytać zarówno sprzedawców kwiatów oraz zniczy, jak i samych kupujących, w jakim stopniu inflacja i podwyżki cen dotknęły akcesoria wybierane do dekoracji grobów.

Handlujący w punktach sprzedaży przy nekropoliach alarmują, wzrosty cen sięgają nawet 100%.

Mimo wysokich cen, trendy wśród kupujących nie uległy drastycznej zmianie. Poprosiliśmy naszych rozmówców o wskazanie najpopularniejszych produktów.

Inflacja i rosnące koszty zakupu nie odstraszają od zakupów odwiedzających wrocławskie cmentarze, choć w większości przypadków wyraźnie podkreślają, że podwyżki cen są widoczne.

Planując zakupy ozdób, warto to robić zachowując rozsądek, o czym przypominaliśmy w innych naszych materiałach. Wybierając się na nekropolie, nie zapominajmy o przede wszystkim o bezpieczeństwie swoim oraz swojego mieszkania. Mówi sierż. szt. Rafał Jarząb z wrocławskiej policji miejskiej.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym materiałem dotyczącym tematu bezpieczeństwa i zmian we wrocławskim ruchu drogowym w związku z 1 listopada: https://www.radiorodzina.pl/2022/10/24/bezpieczenstwo-i-zmiany-we-wroclawskim-ruchu-drogowym-w-zwiazku-z-dniem-wszystkich-swietych/ .

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content