Cofamy zegarki — zmiana czasu 2022

fot. Pexels

Corocznie od 1977 roku, na jesień i wiosnę musimy zmieniać czas w naszych zegarkach. Choć kraje Unii Europejskiej przygotowują się już do wprowadzenia stałego czasu przez cały rok, w ciągu najbliższych kilku lat nadal będziemy przestawiać nasze czasomierze. Przypominamy — zmiana czasu na zimowy już w nocy z 29 na 30 października.

Prof. dr. hab. n. med. Adam Wichniak z III Kliniki Psychiatrycznej i Ośrodka Medycyny Snu w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie przypomina — choć przez pierwsze kilka dni po cofnięciu zegarków możemy czuć się lepiej, czyha na nas pewne zagrożenie.

By nasz sen był najbardziej wartościowy, konieczne jest zapewnienie sobie odpowiednich warunków.

Problemy ze snem mają wpływ na nasz nastrój i zdrowie. Zarówno zbyt długi, jak i zbyt krótki sen może być szkodliwy. Dowiedzieliśmy się, jak możemy sobie pomóc w razie wystąpienia zaburzeń snu.

Jeżeli chcemy cieszyć się dobrym snem, pamiętajmy o profilaktyce.

Pamiętajmy, by w nocy z 29 na 30 października 2022 roku zmienić godzinę w naszych zegarkach z 3:00 na 2:00. Jednocześnie powinniśmy pamiętać, że nowoczesne modele czasomierzy, a także większość urządzeń wyposażonych w funkcję zegarka (np. smartfony, tablety czy komputery) automatycznie przestawia się na właściwy czas. Warto sprawdzić w instrukcji obsługi swojego sprzętu czy konieczna jest ręczna zmiana ustawień. Zmiana czasu z zimowego na letni będzie miała miejsce z 25 na 26 marca 2023 r.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content