Caritas Archidiecezji Wrocławskiej kontynuuje wsparcie ukraińskich rodziny

fot. Caritas Archidiecezji Wrocławskiej

3832 uchodźców, w tym około 1900 dzieci, zza naszej wschodniej granicy skorzystało już ze wsparcia Centrum Pomocy Uchodźcom z Ukrainy działającego przy Caritas we Wrocławiu. Ponad 200 tys. zł w bonach zakupowych trafiło w ich ręce, a to nie jedyna akcja pomocowa skierowana do ukraińskich uchodźców.

Ksiądz Dariusz Amrogowicz, dyrektor wrocławskiej Caritas powiedział nam jaką postać przybiera pomoc dla uciekających przed wojną.

Wsparcie uchodźców to nie tylko środki finansowe, które otrzymują. Istotnym elementem pomocy jest też możliwość rozmowy i podzielenia się swoimi historiami. Mówi s. Marietta Miksa ze zgromadzenia Sióstr Serca Bożego.

Bardzo często przeżycia, którymi dzielą się z przedstawicielami Caritas, są niezwykle tragiczne.

Już wkrótce uruchomiona zostanie nowa inicjatywa, program „Rodzina Rodzinie”, wspierający rodziny na Ukrainie. O przedsięwzięciu mówi Paweł Trawka, rzecznik prasowy wrocławskiej Caritas.

Wsparcie finansowe potrzebująca rodzina otrzyma w gotówce w lokalnej walucie podczas comiesięcznych dystrybucji. Z uwagi na różnorodność potrzeb każda z rodzin samodzielnie dysponuje otrzymanym wsparciem gotówkowym. Wszystkie darowizny przekładają się na konkretne obszary pomocy. Więcej informacji na: https://rodzinarodzinie.caritas.pl/ukraina/ .

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content