Muzeum PSZOK — drugie życie odpadów we Wrocławiu

fot. Pexels

Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów to miejsca, do których możemy dostarczyć elektroodpady, odpady remontowe i budowlane, odpady wielkogabarytowe, oleje, opony, smary, które zostaną następnie legalnie zutylizowane. We Wrocławskim PSZOK przy ul. Kazimierza Michalczyka 9, najciekawsze z przywiezionych „śmieci” stają się eksponatami muzealnymi.

Często okazuje się, że rzeczy, które mieszkańcy Wrocławia przywożą jako odpady, mogą opowiedzieć ciekawe historie. Dlatego pracownicy spółki Ekosystem typują te najbardziej nietypowe i tworzą z nich prawdziwą wystawę. O muzeum rozmawialiśmy z Dorotą Witkowską, rzeczniczką prasową Ekosystem Sp. z o.o.

Jak każde muzeum, tak i te tworzone przy PSZOK jest podzielone na sekcje.

Popularność poszczególnych eksponatów różni się w zależności od grupy wiekowej.

Wystawa cieszy się sporą popularnością.

Prawdopodobnie najstarszym eksponatem jest instrument muzyczny pamiętający czasy, gdy Wrocław nazywany był jeszcze Breslau.

Co wzbudza największe emocje u najmłodszych odwiedzających?

Goście muzeum to nie tylko dzieci. Możliwość obejrzenia przedmiotów używanych kilkanaście lub kilkadziesiąt lat temu wzbudza sentyment w starszych pokoleniach.

By móc zwiedzić wystawę konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie grupy osób zainteresowanych odwiedzinami w PSZOK. O tym, jak zapisać się na zwiedzanie muzeum i dlaczego zapraszane są grupy, a nie indywidualni odwiedzający, mówi Dorota Witkowska.

Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych gdzie znajdziemy wystawę, mieści się przy ul. K. Michalczyka 9 we Wrocławiu.

Godziny otwarcia PSZOK to :

  • poniedziałki i piątki od 8.00 do 19.00,
  • wtorki, środy i czwartki od 8.00 do 17.00,
  • soboty: od 8.00 do 16.00.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content