Przed nami XXII Dzień Papieski

fot. Radio Rodzina

16 października w całej Polsce obchodzony będzie Dzień Papieski. To pamiątka wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. To także okazja, by wesprzeć uzdolnioną młodzież z Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Mówi Bartłomiej Łysoń, koordynator ds. Dnia Papieskiego we Wrocławiu.

Bartek jest stypendystą Fundacji od ponad 3 lat. Pochodzi z Pieszyc (powiat dzierżoniowski) z rodziny wielodzietnej. Pomoc materialna pozwoliła mu rozpocząć studia we Wrocławiu.

16 października w całej Polsce zostaną zorganizowane zbiórki do puszek. Prowadzić je będą stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, a kwesty będą przeznaczone na kolejne stypendia dla uzdolnionych uczniów z mniej zamożnych rodzin. – dodaje Bartek.

We Wrocławiu odbędą się dwa wydarzenia: 16 października – Festyn Rodzinny przy parafii pw. Miłosierdzia Bożego na Jagodnie, natomiast 23 października – Festyn Rodzinny przy parafii pw. Odkupiciela Świata. Serdecznie zapraszamy!

Rozmowa z Bartłomiejem Łysoniem już w niedzielę 16 X na antenie Radia Rodzina.

Każdego roku w niedzielę poprzedzającą wybór Karola Wojtyły na urząd Ojca Świętego, w całej Polsce oraz środowiskach polonijnych obchodzony jest Dzień Papieski. Tego dnia łączymy się w modlitwie z obecnym papieżem oraz zagłębiamy się w nauczanie św. Jana Pawła II. We Wrocławiu opieką Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia objętych jest 50 stypendystów. Ich duszpasterzem przez lata był ks. Bartosz Mitkiewicz (obecnie proboszcz parafii w Bierutowie), obecnie jest nim ks. Łukasz Pawicki z Papieskiego Wydziału Teologicznego oraz DA Wawrzyny.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content