Gmina Kąty Wrocławskie bez strachu patrzy w przyszłość

fot. Tomasz Król/Radio Rodzina

W czasie gdy wiele samorządów łapie się za głowę otwierając oferty przetargowe na dostawy energii, Kąty Wrocławskie mogą spać spokojnie. Nie ma planów by odwołać zapowiedziane imprezy masowe lub wprowadzać drastyczne cięcia. Wszystko dzięki umowom gwarantującym dotychczasowe ceny.

Burmistrz miasta i gminy Kąty Wrocławskie, Julian Żygadło, jest świadomy trudnej sytuacji w innych rejonach naszego województwa. Jednocześnie uspokaja kątczan ze względu na podpisane w odpowiednim momencie korzystne umowy z gwarancją utrzymania cen.

Dobra sytuacja nie powoduje uśpienia czujności włodarzy Kątów Wrocławskich, dlatego wdrażane są działania oszczędnościowe, ale bez szkody dla komfortu mieszkańców.

Nie ma też planów dotyczących odwołania wydarzeń, które zdążyły wpisać się w krajobraz gminy i miasta.

Ważną informacją dla osób ogrzewających swoje nieruchomości przy pomocy pieców na paliwa węglowe jest rozpoczęcie wypłat tzw. dodatku węglowego.

Zapytaliśmy, czy Kąty Wrocławskie planują innego typu dodatki lub programy osłonowe dla mieszkańców.

Trwają przymiarki do planowania budżetu na 2023 roku. Priorytetem będą potrzeby zarówno indywidualne potrzeby mieszkańców, jak i te zbiorowe.

Warto też obserwować zmieniający się krajobraz Kątów Wrocławskich. Zrewitalizowano Park w Pietrzykowicach, pięknieje rynek miasta, a dodatkowo w ostatnim czasie otwarto Izbę Pamięci w Kątach Wrocławskich.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content