Jak wybrać funkcjonalny piekarnik?

fot. Radio Rodzina

Jeśli chcesz samodzielnie przygotowywać potrawy, to posiadanie piekarnika z pewnością ułatwi Ci to zadanie. Trzeba pamiętać, że poszczególne modele bardzo różnią się w zakresie posiadanych funkcji, wyposażenia oraz zużywanej energii. Piekarnik jest sprzętem, którego w kuchni używa się bardzo często, dlatego warto poświęcić nieco czasu i wybrać ten najlepiej dostosowany do Twoich potrzeb. Zobacz, na co koniecznie musisz zwrócić uwagę przy wyborze!

Współczesne piekarniki wyposażone są w różne funkcje, które ułatwiają codzienne gotowanie. Niektóre potrafią np. same dopasować temperaturę i czas pieczenia do masy i rodzaju potrawy. W rozmaite inteligentne rozwiązania wyposażony jest np. ten model https://www.neonet.pl/piekarniki/whirlpool-w6-om4-4s1-h-bss.html. Dowiedz się, w jaki sposób możesz przygotować w piekarniku zdrowe i smaczne posiłki, a jednocześnie zaoszczędzić pieniądze i czas. Co musi mieć nowoczesny piekarnik?

Piekarnik do zabudowy – zwróć uwagę na wymiary

Na rynku dostępne są modele wolnostojące, jednak największą popularnością cieszą się takie, które można idealnie wkomponować w zabudowę. Dzięki możliwościom aranżacyjnym, jakie stwarza piekarnik do zabudowy, z pewnością zmieścisz go nawet w niewielkiej kuchni. Chociaż sporo takich sprzętów ma standaryzowane rozmiary, to zawsze warto sprawdzić, czy będą one pasować do wymiarów szafek kuchennych. Piekarnik do zabudowy zwykle umieszcza się pod płytą grzewczą, jednak są to niezależne urządzenia i nie muszą znajdować się obok siebie. Dużą popularnością cieszy się także piekarnik w słupku. Takie rozwiązanie szczególnie cenią sobie osoby wysokie. Jest to również bardzo ciekawy sposób aranżacji, który pozwala na zyskanie dodatkowej przestrzeni w dolnych szafkach. Piekarnik wbudowany w słupek umożliwia również wygodniejsze obserwowanie pieczonego dania.

Czy osoby starsze potrzebują nowoczesnej lodówki? Sprawdź!

Oszczędność energii

Ważną kwestią jest również zużycie energii elektrycznej. Nowoczesne urządzenia zwykle zużywają mniej prądu niż starsze modele. Wszelkie informacje dotyczące poboru energii przez dany sprzęt, są dostępne w jego specyfikacji. Przy wyborze konkretnego piekarnika, warto  porównać te parametry z innymi modelami. Może się okazać, że zakup droższego sprzętu, paradoksalnie będzie bardziej oszczędny, niż wybór tańszego urządzenia. Dla ułatwienia, producenci AGD i RTV są zobowiązani do umieszczenia na produkcie stosownych oznaczeń, które symbolizują przynależność do poszczególnych klas energetycznych. W przypadku piekarników stosuje się oznaczenia od A+++ (oznaczającego najbardziej energooszczędne produkty) do D (tym symbolem oznaczane są sprzęty najmniej efektywne, o dużym zużyciu energii elektrycznej).

Dodatkowe funkcje

Nowoczesne piekarniki wyposażone są w różne rozwiązania, które przydadzą się w codziennym użytku. Należy do nich np. podział na strefy, dzięki czemu możesz przygotować jednocześnie kilka potraw, bez obaw, że ich zapachy się wymieszają. Warto także zwrócić uwagę, czy piekarnik ma opcję samoczyszczenia – taka funkcja pozwala zaoszczędzić sporo czasu i pracy.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content