Gmina Długołęka dostępna dla wszystkich!

fot. Radio Rodzina

We wtorek, 27 września w Urzędzie Gminy Długołęka odbyły się dni otwarte w ramach projektu „Gmina Długołęka dostępna dla wszystkich” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt realizowany jest od 2019 roku, a jego hasłem przewodnim jest „DOSTĘPNOŚĆ ZACZYNA SIĘ W GŁOWIE”.  Podczas dni otwartych prelegenci przybliżyli gościom kwestie związane z dostępnością, natomiast przedstawiciel lidera projektu, pani Urszula Załuska omówiła model „Dostępnej Gminy”, który został wypracowany w ramach projektu. Model w Gminie Długołęka został przyjęty uchwałą Rady Gminy Długołęka. Gościom został także zaprezentowany materiał filmowy, który pokazał zmiany jakie zaszły w Urzędzie oraz jednostkach organizacyjnych Gminy Długołęka w trakcie realizacji projektu.

– Chcemy być dostępni, chcemy być przyjaźni, chcemy żyć w jednej symbiozie, bo nie zapominajmy, że w jednej chwili nasze życie może się zmienić o 180 stopni i będziemy mieli przed sobą bariery, a my tych barier nie chcemy, dlatego tak ważny jest projekt „Gmina Długołęka dostępna dla wszystkich”, który pomaga te przeszkody usuwać – mówił na spotkaniu Wójt Gminy Długołęka Wojciech Błoński.

Zapraszamy do dostępnej Gminy Długołęka.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content