Nowy kościół na duchowej mapie Wrocławia

fot. Tomasz Król/Radio Rodzina

Wrocławska parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej może cieszyć się nowym kościołem, którego poświęcenia dokonał abp Józef Kupny. Nowy budynek to więcej miejsca dla coraz większego grona wiernych, którzy w komfortowych warunkach mogą oddać się duchowej zadumie.

Dotychczasowy obiekt, w którym odbywały się nabożeństwa powstał pierwotnie jako dom katechetyczny. Stały rozwój osiedli Strachocin i Wojnów oraz napływ nowych parafian, stanowiły motywację do wzniesienia większego budynku. Ksiądz Wojciech Jaśkiewicz, proboszcz parafii, opowiedział nam jej skróconą historię.

Nowy kościół to ponad 400 miejsc siedzących, minimalistyczny i stonowany wystrój, a także ciekawa forma architektoniczna. O projekcie mówi jego twórca, architekt — Karol Pietrucha.

Przedsięwzięcie napotkało też pewne wyzwania, którym sprostać musiał zarówno wykonawca obiektu, jak i proboszcz z parafianami. Mówi Wiktor Gąsior, inspektor nadzoru budowy. 

Istotne jest też zdanie samych wiernych z parafii na Strachocinie. Zapytaliśmy ich o opinię nt. nowego kościoła.

Zachęcamy do wysłuchania homilii, którą wygłosił Metropolita Wrocławski, abp Józef Kupny.

Wszyscy chętni do udziału we Mszy Świętej w nowo poświęconym kościele, mają ku temu okazję już w niedzielę. Proboszcz parafii, ksiądz Wojciech Jaśkiewicz zachęca do wspólnej modlitwy. Dodatkowo po Mszach o 11:00 i 12:30 przewidziano dalsze wspólne świętowanie i słodki poczęstunek.

2 października Msze Święte będą odbywać się w godzinach: 

  • 8:00
  • 9:30
  • 11:00
  • 12:30
  • 18:00
  • 20:00. 

Adres kościoła to: ul. Tatarakowa 1-3 we Wrocławiu.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content