Koleje Dolnośląskie udostępniły mieszkańcom pociąg Elf 2

fot. Tomasz Król/Radio Rodzina

Mieszkańcy wrocławskiego osiedla Wojnów, razem z osobami przyjezdnymi, mieli okazję zobaczyć praktycznie każdy centymetr nowego pociągu przewoźnika, a także przejechać się nim całkowicie bezpłatnie. 5 z 25 zamówionych składów tego typu, jeździ już po torach Dolnego Śląska. Pociągi zostały wyprodukowane przez PESA Bydgoszcz.

Zaprezentowana maszyna to element szerszego planu inwestycyjnego KD. Po otrzymaniu całej partii zamówionych pociągów, dolnośląski przewoźnik stanie się posiadaczem największej floty pociągów tego typu. O szczegółach mówi Bartłomiej Rodak — rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.

Zakup dużej ilości nowoczesnych składów pociągów, związany jest z koniecznością poniesienia bardzo wysokich kosztów. Większość środków pochodzi z kasy Kolei Dolnośląskich, ale uzyskano też dofinansowanie Unii Europejskiej. Skorzystano też z tzw. prawa opcji. Zgodnie ze słowami rzecznika prasowego KD, decyzja była niemal „rozbiciem banku z pociągami”.

Najnowszy tabor będzie użytkowany przede wszystkim w ramach Dolnośląskich Kolei Aglomeracyjnych. Czym są DKA mówi Bartłomiej Rodak.

Jednym z najczęściej zadawanych pytań okolicznych mieszkańców, było to, czy w związku z zakupami KD jest szansa na zwiększenie częstotliwości kursowania pociągów.

Jakie zdanie na temat nowych maszyn mają Ci, którzy spędzają w nich najwięcej czasu? Zapytaliśmy o to Daniela Kozubka, maszynistę-instruktora Kolei Dolnośląskich, który kierował pociągiem biorącym udział w wydarzeniu.

Pracę maszynistów i bezpieczeństwo pasażerów wspierają zaawansowane systemy komputerowe.

Cisza w trakcie jazdy, udogodnienia w postaci gniazdek pozwalających na ładowanie telefonów lub tabletów, a także nowoczesne systemy informacji pasażerskiej — jest częścią rzeczy, które zrobiły wrażenie na odwiedzających wydarzenie zorganizowane przez KD.

Nadzieja na dalszy rozwój siatki połączeń i zwiększenie częstotliwości kursowania nowoczesnych pociągów, to to, co łączy większość opinii pasażerów biorących udział w bezpłatnej przejażdżce Elfem 2.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content