Bieg Uniwersytetu Medycznego 2022

fot. Radio Rodzina

Trwa rejestracja chętnych do wzięcia udziału w kolejnej edycji sportowej inicjatywy Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Do przebiegnięcia będzie 10 kilometrów, a zawodnicy ruszą w trasę 1 października o 9:50.

Wrocławskie uczelnie szykują się na powrót studentów. Dr hab. Tomasz Zatoński, profesor UMW, opowiedział nam jak przebiegają przygotowania, a także dlaczego nadchodzący rok będzie szczególny.

Początek nowego okresu dydaktycznego Uniwersytet Medyczny zaczyna wydarzeniem sportowym. Zapytaliśmy o historię i trasę biegu.

A kim są organizatorzy przedsięwzięcia? Czy 6 edycja Biegu Uniwersytetu Medycznego jest organizowana tylko przez wspomnianą uczelnię?

Każdy biegacz, który ma ochotę wystartować, powinien zapisać się przez dedykowaną stronę internetową. Co ważne, w wydarzeniu nie biorą udziału jedynie wyczynowi sportowcy, którzy potrafią przebiec 10 kilometrów w niewiele ponad 30 minut.

Organizatorzy promują udział w biegu, osób z niepełnosprawnością. Powstają tandemy, drużyny z dziećmi lub osobami dorosłymi w wózkach, w których zawodnik pcha wózek swojego niepełnosprawnego partnera.

Do kiedy można zgłosić chęć wzięcia udziału?

Bieg wyruszy 1 października o 9:50.

Miasteczko biegowe powstanie przy ulicy Borowskiej 213, na parkingu przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content