Forum Ekonomiczne: Wrocław wystartował z projektem Unbroken

fot. Radio Rodzina

Wrocław w trakcie Forum Ekonomicznego w Karpaczu prezentuje projekt Unbroken, którego celem jest utworzenie we Lwowie Krajowego Centrum Rehabilitacyjnego. Miasto chce stworzyć pomost łączący partnerskie miasta Breda-Wrocław-Lwów.

Prezydent spotkał się z przedstawicielami miast partnerskich Wrocławia – Lwowa i Bredy. Rozmowy dotyczyły projektu Unbroken, który ma pomoc osobom poszkodowanym w wyniku wojny w Ukrainie. Priorytetem jest utworzenie we Lwowie Krajowego Centrum Rehabilitacyjnego UNBROKEN

Szacuje się, że około 100 tys. Ukraińców potrzebuje teraz zaopatrzenia w protezy, a kolejny milion rehabilitacji.

-Wrocław to miasto wielu mostów, nie tylko tych, po których fizycznie chodzimy w stolicy Dolnego Śląska, ale i symbolicznie, zaznacza prezydent.

Aby usprawnić zbiórkę niezbędnych funduszy, władze Lwowa zdecydowały powołać międzynarodową fundację. Jej działające w poszczególnych państwach oddziały mogłyby zajmować się pozyskiwaniem niezbędnych do realizacji projektu UNBROKEN funduszy. https://unbroken.org.ua/

Po raz drugi w trakcie forum została przyznana Nagroda Prezydenta Wrocławia – Biznes Odpowiedzialny Społecznie. To wyróżnienie dla firm, które w sposób szczególny działają na rzecz społeczności lokalnej.

Prezydent Jacek Sutryk podzielił się z nami swoimi wrażeniami z wydarzenia.

Miasto Wrocław jest partnerem XXXI Forum Ekonomicznego w Karpaczu.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content