Moc Nadodrza – nowa odsłona kultowego wydarzenia

mat.org.

Noc Nadodrza to wydarzenie, które na przestrzeni lat angażowało lokalnych przedsiębiorców i odkrywało przed wrocławianami coraz to nowe oblicza osiedla. Dzisiaj północna strona Odry tętni życiem codziennie, nie tylko w trakcie nadodrzańskich wydarzeń i festiwali. Nadodrze zyskało Moc, która ewoluuje i przyciąga. Z roku na rok powstają tutaj nowe kreatywne biznesy, a ulice osiedla stają się coraz bardziej przyjazne mieszkańcom i mieszkankom oraz turystom.

Moc Nadodrza to tradycyjna formuła w nowej odsłonie. Po raz kolejny lokalne kawiarnie, restauracje, pracownie i sklepy szykują specjalne oferty i małe wydarzenia. Co czeka na Was 10 września na Nadodrzu?

Artystyczne Nadodrze

W programie Mocy Nadodrza nie brakuje wydarzeń prezentujących nadodrzańskich artystów, dla których Nadodrze jest nie tylko miejscem zamieszkania, ale również silną inspiracją. Swój program artystyczny zaprezentują m.in. galeria fotografii Miejsce przy Miejscu 14 (pl. Strzelecki 14) i Klub pod Kolumnami (pl. Świętego Macieja 21), a szczególne wydarzenie muzyczne przygotuje Macondo (ul. Pomorska 19): Wieczór muzyki improwizowanej ze specjalnym gitarowym projektem Huberta Kostkiewicza, Michała Sembera i Janka Fanfare.

Pod hasłem Wystawy o Mieście będzie można zobaczyć między innymi ekspozycje prac graficznych Malwiny Hajduk w Słodkim Chłopaku (Łokietka 3), plakaty wrocławskiej architektury grupy Wrocławiaki w Restauracji z Pasją (ul. Jedności Narodowej 104), fotografie duetu Giladi Content w UL Kawowe Studio (ul. Łokietka 3), czy prace malarskie Pauliny Mager w Pracowni Złotniczej 1618.design (ul. Łokietka 9). Wszystko to inspirowane miastem oraz Nadodrzem.

Cały dzień będzie też można odwiedzać pracownie i warsztaty rzemieślnicze: dzień otwarty przygotował między innymi Sztukator Rafał Kołb (ul. Jedności Narodowej 48), pracownie ceramiczne Malumika (ul. Jagiełły 3/5) oraz Piecownia (ul. Łokietka 9) czy Natura Rzeczy (ul. Rydygiera 47). Modowych porad będzie można zasięgnąć w Kuku Design (ul. Jagiellończyka 32/1) i Pracowni 17 (ul. Rydygiera 32). Moc Nadodrza będzie okazją nie tylko do podpatrzenia rzemieślników przy pracy, ale da także możliwość zdobycia nowych umiejętności.

Opowieści i smakołyki z Targowiska na Ptasiej

W tym roku sercem Nadodrza i miejscem, gdzie będzie można zebrać MOC do dalszego odkrywania osiedla będzie Targowisko na Ptasiej (ul. Ptasia 12). Tegoroczną edycję Mocy Nadodrza organizujemy pod hasłem „Nadodrze pod ręką” promując to co lokalne, ręcznie wytwarzane i bliskie.

Niepozorne blaszane domki skrywają się sezonowe, lokalne smaki i ciekawe rozmowy. Odwiedzając bazar spotkasz m.in. pana Andrzeja, który na miejscu przygotowuje kiszone ogórki i kapustę lub panią Weronikę, której śliwki, czereśnie i jabłka zachwalają klienci i klientki.

Przez cały dzień, od 11:00 do 20:30, bazar będzie otwarty dla mieszkańców i mieszkanek Wrocławia. Przez cały dzień będzie się tam stacjonował mobilny Infopunkt Łokietka 5, gdzie będziecie mogli pobrać mapki osiedla, mapki nadodrzańskich murali oraz plan tegorocznej Mocy Nadodrza.

Zapraszamy także do wzięcia udziału w kamienicowej grze miejskiej! Szykujcie się na specjalne zadania i super mapę ze wskazówkami. Gra miejska polega na tym, że otrzymacie mapkę z zaznaczonymi punktami i zadaniami do rozwiązania – oczywiście w temacie kamienic! Będziemy tropić detale, literki, odkrywać podwórka, a wszystko to po to, by odgadnąć sekretne hasło.

Na terenie targowiska będziecie mogli podziwiać trzy lokalne wystawy, a ci którzy od patrzenia wolą słuchanie będą mogli osłuchać audiospacery prosto ze słuchawki telefonu.

Ci, którzy chcą lepiej przyjrzeć się temu co do zaoferowania mają lokalni rzemieślnicy z Nadodrza, będą mieli okazję zobaczyć ich wytwory w jednym miejscu. Na targowisku stanie Nadodrzański Kram. Grafiki, ceramika, biżuteria i wiele innych przedmiotów, które najlepiej oddają klimat nadodrzańskich miejsc.

Organizatorzy zadbali także dla miłośników spacerowania. O 11:00 odbędzie się spacer szlakiem filmowych lokacji na Ptasiej i okolicy, który poprowadzi Lech Moliński z Wrocławskiej Fundacji Filmowej. Spacer rusza z placu Strzeleckiego i zakończy się na targowisku.

Jeśli produkty z targowiska inspirują to właśnie do kiszenia! O 14:00 Jadwiga, mieszkanka Nadodrza, zaprosi na pokaz przygotowywania kiszonek oraz mini-degustację dla uczestników i uczestniczek. Dodatkowo niektórzy wystawcy oraz wystawczynie wciąż będą na miejscu i będzie można kupić u nich warzywa do kiszenia i owoce na deser!

Finałem Mocy Nadodrza będzie koncert zespołu imasleep, który odbędzie się właśnie na targowisku Ptasia o godzinie 19:00. imasleep to młody duet grający nastrojowe piosenki w klimacie elektro-akustycznym.

mat.pras.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content