Biała Niedziela w Kątach Wrocławskich – udane promowanie zdrowia

fot. Radio Rodzina

Pierwsza w tym roku odsłona akcji „Biała Niedziela w Powiecie Wrocławskim”, zorganizowana przez Zarząd Powiatu Wrocławskiego, odbyła się 28 sierpnia w Kątach Wrocławskich. Bezpłatne badania
i konsultacje medyczne podobnie jak w latach ubiegłych, cieszyły się dużym zainteresowaniem odwiedzających.

W godzinach 10.00 – 17.00 na terenie białego miasteczka odwiedzający mieli możliwość wykonania badań profilaktycznych takich jak: badanie cytologiczne, fizjoterapeutyczne, spirometryczne (schorzenia układu oddechowego), badanie wzroku, EKG i ABI (wykonuje się je w celu potwierdzenia diagnozy przewlekłego niedokrwienia kończyn dolnych), poddania się diagnostyce w kierunku „czerniaka” – raka skóry, osteoporozy. Ponadto uczestnicy mogli skorzystać z zajęć edukacyjnych z zakresu samobadania piersi i jąder na silikonowych fantomach, zawierających różnej wielkości guzki, co ułatwia rozpoznanie u siebie niepokojących zmian. Równie dużym zainteresowaniem jak inne badania cieszyło się badanie włosów i skóry głowy, czyli badanie trychologiczne, możliwość skontrolowania poziomu cukru i cholesterolu oraz dokonanie pomiaru ciśnienia tętniczego krwi.  Na miejscu była również możliwość skonsultowania otrzymanych wyników badań z dietetykiem i lekarzem specjalistą.

33 osoby w mobilnym punkcie krwiodawstwa RCKiK z Wrocławia, podzieliły się darem życia jakim jest bezcenna krew. Tym samym udało się zebrać ponad 14 litrów krwi.

Na stoisku Wojewódzkiego Oddziału NFZ można było szybko i sprawnie zaopatrzyć się w Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) – wydano ponad 100 kart i 500 pakietów informacyjnych o programach profilaktycznych Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna edukowała młodszych i starszych, w zakresie w zakresie skutecznego przeciwdziałania zakażeniom. Pobrano 39 wymazów cytologicznych oraz zaszczepiono 12 osób.

Na tym nie koniec bezpłatnych badań i konsultacji medycznych. Dla mieszkańców, którzy nie mogli być z nami w Kątach Wrocławskich, zapraszamy 4 września do Kobierzyc (teren przy Kobierzyckim Ośrodku Sportu i Rekreacji) oraz do Jordanowa Śląskiego – 18 września (teren przy Szkole Podstawowej) w godzinach 10:00 – 17:00.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content