Szymon Hołownia ostro o sytuacji na Odrze. Krytykuje rząd i zapowiada kontrole

fot. Radio Rodzina

Lider Ruchu Polska 2050 na spotkaniu z dziennikarzami we Wrocławiu w mocnych słowach skomentował działania polskiego rządu ws. katastrofy ekologicznej na Odrze. „Kwintesencja państwa Zjednoczonej Prawicy: Doprowadzić do tego, że wszystko się spie***y, a później wysłać prokuraturę i policję” – powiedział krótko Szymon Hołownia.

Na zwołanej konferencji prasowej podsumowano prace Społecznych Sztabów Kryzysowych powołanych w regionach nadodrzańskich oraz zapowiedziano dalsze działania Polski 2050 w związku z z kryzysem wód w kraju.

Mówi Szymon Hołownia, lider ugrupowania Polska 2050.

Działaczka Maja Nowak tłumaczy, jak wyglądały rozmowy ze społecznikami.

Lider ruchu, Szymon Hołownia, odniósł się do miejsca spotkania. Za winnych sytuacji na Odrze podaje rządzących.

Głos zabrał również Jacek Kozłowski, były wojewoda mazowiecki. -To, że nie widzimy śniętych ryb w tym kanale, na Odrze we Wrocławiu, nie oznacza że problem się skończył – mówi i ostrzega, iż fala zatrucia dociera do północnej części kraju.

-Musimy wyciągnąć wnioski z tego, się się stało. Musimy być mądrzy po szkodzie, jeżeli nie umiemy jej zapobiegać. – dodaje Hołownia.

Polska 2050 upomina się o zieloną agendę. Zapowiada, że jeśli wygra wybory, powoła zielonego wicepremiera, którego zadaniem będzie koordynacja działań z zakresu ekologii i zielonej gospodarki.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content