Ekosystem edukuje wrocławskie podstawówki. Jak zgłosić swoją szkołę?

fot. spółka Ekosystem

W kontekście działań mających na celu zwiększyć świadomość ekologiczną społeczeństwa oraz ułatwienie ochrony otaczającego nas środowiska niezwykle ważnym etapem, jest praca u podstaw. Trudno wyobrazić sobie lepszą metodą niż przekazanie wiedzy w zakresie ekologii bezpośrednio naszym dzieciom.

Już wkrótce uczniowie klas 5-7 wrocławskich szkół podstawowych będą mieć okazję wziąć udział w bezpłatnych warsztatach mających wprowadzić ich w świat działań proekologicznych. Umożliwi to spółka Ekosystem w ramach wspierania akcji „Wrocław nie marnuje”. O przedsięwzięciu opowiedziała nam Dorota Witkowska, rzeczniczka prasowa spółki Ekosystem.

W czasie cyklu warsztatowego podopieczni podstawówek będą mogli dowiedzieć się jak segregować odpady, czym jest PSZOK i nie tylko.

Zajęcia stacjonarne to nie wszystko. Przygotowano także możliwość odwiedzenia jednej z instalacji, które wspomagają przetwarzanie odpadów i nie tylko.

To, co dzieci — i nie tylko one — lubią prawdopodobnie najbardziej, to z pewnością prezenty i upominki. Przy okazji warsztatów przewidziano coś, co dodatkowo zmotywuje najmłodszych do zgłębiania wiedzy ekologicznej.

Chcielibyście by Wasza szkoła lub placówka, do której uczęszcza Wasze dziecko, wzięła udział w tej inicjatywie? Zapytaliśmy w Waszym imieniu, w jaki sposób zgłosić szkołę do udziału w programie.

Szczególnie ostatnie tygodnie, gdy obserwowaliśmy katastrofę na Odrze, powinny uświadomić nam, jak ważne jest otaczające nas środowisko. Rekreacja, zapewnienie wody pitnej i nie tylko, może być zagrożone w wyniku potencjalnych zanieczyszczeń. Edukacja ekologiczna jest równie istotna, jak czynne działanie, dlatego warto wykorzystać każdą szansę na zwiększenie wiedzy swojej i swoich najbliższych. 

Warto dopytać samorząd rodziców lub dyrekcję szkoły, do której uczęszczają Wasze pociechy, czy zgłosili placówkę jako chętną do wzięcia udziału w przedsięwzięciu.

inf. T. Król

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content