Dermapen – innowacyjna metoda poprawy gęstości skóry

Dermapen - innowacyjna metoda poprawy gęstości skóry

Sky Clinic od dawna wykorzystuje najnowsze technologie medycyny estetycznej, aby poprawić wygląd pacjentów i przywracać im dobre samopoczucie oraz pewność siebie. Wśród innowacyjnych zabiegów, którymi może poszczycić się klinika, wymienia się niezwykle skuteczny i precyzyjny przeszczep włosów, zabiegi na twarz i ciało, takie jak Dermapen.

Jak wygląda zabieg i jak działa Dermapen?

Zabieg wykonuje się przy pomocy specjalnego urządzenia, które wykonuje na wybranym obszarze ciała mikronakłuwania skóry właściwej. Dermapen pozwala na bezpieczną mezoterapię mikroigłową. Mikroigiełki docierają na pożądaną głębokość, co pozwala na pełną kontrolę wykonywanego zabiegu.

Co więcej, podczas wykonania zabiegu do tkanek trafiają substancje odżywcze z zaaplikowanego kosmetyku. Kosmetolog lub lekarz medycyny estetycznej dobiera preparat do potrzeb skóry pacjenta, dzięki temu pacjent uzyskuje najkorzystniejszy dla siebie efekt.

Co daje pobudzenie syntezy kolagenu?

Podczas wykonania zabiegu Dermapen dochodzi do wzmożonej syntezy kolagenu. Dzieje się tak, ponieważ mezoterapia mikroigłowa daje możliwość stymulacji włókien kolagenowych. Nowe włókna kolagenowe powstają do nawet paru miesięcy po skończonym zabiegu.

Kolagen ma istotne znaczenie w procesie przywracania gęstości i elastyczności skóry, co z kolei pozwala spłycić oraz wygładzić zmarszczki, poprawić kontur twarzy oraz przyspieszyć procesy regeneracyjne w skórze.

Etapy zabiegu Dermapen wykonywanego na twarzy

Zabieg mezoterapii mikroigłowej składa się z kilku etapów. Każdy z nich jest bardzo ważny dla bezpieczeństwa pacjenta oraz dla skuteczności zabiegu. Kosmetolog przed przystąpieniem do pracy ocenia rodzaj skóry.

Na podstawie oceny specjalista dobiera odpowiednie preparaty oraz robi dokładny wywiad z pacjentem, aby wykluczyć przeciwwskazania. Przeciwwskazaniami mogą być np. choroby nowotworowe lub aktywna opryszczka.

Oczyszczenie twarzy

Pacjent do kliniki może przyjść z makijażem, ponieważ skóra przed zabiegiem wymaga specjalnego przygotowania, czyli oczyszczenia i zdezynfekowania. Podczas oczyszczania kosmetolog ma możliwość dokładnej oceny stanu skóry oraz określenia problemów skórnych. Do oczyszczania stosuje się dedykowane i bezpieczne kosmetyki oraz preparaty, które potęgują efekty zabiegu.

Znieczulenie skóry przed zabiegiem

Zabieg Dermapen jest uważany za małoinwazyjny i bezpieczny, ale aby poprawić komfort pacjenta, aplikuje się krem znieczulający. Znieczulenie zaczyna działać po pewnym czasie od nałożenia preparatu na wybraną partię ciała. Krem pomaga zredukować ból podczas mezoterapii mikroigłowej.

Dobranie kosmetyków do rodzaju skóry

W mezoterapii mikroigłowej bardzo duże znaczenie mają kosmetyki, które nakłada się na twarz. Osoba wykonująca zabieg dobiera je do potrzeb skóry pacjenta, uwzględniając jej rodzaj. Na tym etapie dochodzi do najdokładniejszego pokrycia leczonych powierzchni specjalistycznymi kosmetykami. Mogą to być ampułki odżywcze, osocze bogatopłytkowe lub kwas hialuronowy. Wybór preparatu zależy również od obszaru skóry, na którym wykonywany jest zabieg Dermapen.

Nakłuwanie za pomocą urządzenia Dermapen

Urządzenie Dermapen pozwala na szybkie mikronakłucia wybranego obszaru skóry. Mikroigiełki nie względu na swój niewielki rozmiar nie powodują blizn. Podczas mezoterapii mikroigłowej substancje aktywne oraz odżywcze docierają w głąb skóry właściwej – przez co następuje poprawa odżywienia skóry oraz pobudzane są naturalne zdolności organizmu do regeneracji.

Maska relaksacyjna, czyli redukcja zaczerwienienia

Ostatni etap zabiegu Dermapen polega na nałożeniu specjalnej maski, która ma na celu zredukować obrzęk, zaczerwienienie oraz dyskomfort związany z nakłuwaniem skóry. To przyjemny moment relaksu dla pacjenta i odpoczynku dla skóry.

Kiedy zdecydować się na Dermapen?

Dermapen świetnie sprawdzi się u pacjentów, u których pojawiły się blizny potrądzikowe, skóra utraciła swoją sprężystość, widoczne są drobne zmarszczki. Również widoczność rozstępów jest wskazaniem do przeprowadzenia mezoterapii mikroigłowej.

Warto pamiętać, że mimo tego, iż najczęściej Dermapen wykonywany jest na twarzy – zabieg daje bardzo dobre efekty również na innych obszarach ciała, np. na brzuchu, szyi, dekolcie oraz na udach.

Jakich efektów spodziewać się na twarzy?

Efekty na twarzy są widoczne niemal od razu już po pierwszym zabiegu, a wraz z upływem czasu stają się wyraźniejsze. W trakcie zabiegu widoczne mogą być niewielkie, czerwone punkciki, związane z nakłuwaniem skóry, jednak powinny one zniknąć w ciągu najbliższych dni.

Dermapen poprawia strukturę skóry poprzez produkcję kolagenu, a preparaty odżywcze, które wnikają w struktury skóry, przyspieszają regenerację tkanek. W efekcie dochodzi do produkcji kolagenu oraz elastyny, następuje poprawa gęstości i elastyczności skóry, widoczne jest również złuszczanie naskórka. Za pomocą kwasu hialuronowego udaje się wygładzić większe zmarszczki, więc po zabiegu skóra jest dobrze nawilżona i wygładzona.

Dermapen a redukcja blizn potrądzikowych

Dzięki fizjologicznej indukcji kolagenu Dermapen pozwala zredukować blizny potrądzikowe. Mezoterapia mikroigłowa Dermapen polega na nakłuwaniu skóry, co pobudza procesy naprawcze. Dodatkowym czynnikiem, który potęguje efekty zabiegu, są preparaty podane pacjentowi – mogą stymulować delikatne złuszczanie naskórka i redukcję przebarwień.

Zabieg Dermapen na brzuchu

Dermapen może być z powodzeniem wykonywany na różnych częściach ciała, które wymagają wzmożonej pielęgnacji. Zwykle wymienia się tutaj brzuch oraz uda. Na tych obszarach skóra często jest wiotka, poszarzała lub pacjent chce zmniejszyć widoczność blizn i rozstępów.

Dermapen a rozstępy

Zabiegi mezoterapii mikroigłowej wykazują dużą skuteczność w zmniejszaniu widoczności rozstępów. Rozjaśniają skórę, a naturalne zdolności organizmu do produkcji kolagenu poprawiają elastyczność skóry i wywołują efekt pogrubienia skóry. Już po pierwszym zabiegu Dermapen efekty są zadowalające. Przebarwienia stają się mniej widoczne, następuje redukcja rozstępów.

Dermapen – efekty na brzuchu

Dermapen daje bardzo dobre efekty na skórze brzucha. Stymulacja produkcji kolagenu na tym obszarze zwiększa jędrność oraz elastyczność skóry, poprawia jej ukrwienie, zwiększa napięcie, w efekcie skóra jest odmłodzona i wygładzona.

Dermapen w leczeniu wypadania włosów

Mezoterapia mikroigłowa ma również zastosowanie w leczeniu łysienia. Wspomaganie terapii wypadania włosów za pomocą zabiegu Dermapen daje dobre rezultaty, zwiększa efekty przeszczepów oraz zapobiega wypadaniu włosów.

Nakłuwanie skóry głowy pozwala zwiększyć ukrwienie na tym obszarze, a podawane preparaty odżywcze trafiają w głąb skóry. Opatentowana technologia pulsujących igieł pomaga w leczeniu wypadania włosów osoczem bogatopłytkowym.

Czy Dermapen jest zabiegiem bezpiecznym?

Mezoterapia mikroigłowa Dermapen jest zabiegiem bezpiecznym i małoinwazyjnym. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, a w okolicy nakłuwania mogą pojawiać się krwawe punkciki. Zabieg mezoterapii mikroigłowej przeprowadza się w warunkach sterylnych, ponieważ nakłuwanie skóry wiąże się z możliwością punktowego krwawienia, mimo tego nie są uszkadzane naczynia krwionośne.

Kojąca maska pomaga zredukować podrażnienie oraz zaczerwienienie skóry głowy i twarzy. Zaaplikowane znieczulenie sprawia, że zabieg mezoterapii mikroigłowej Dermapen jest niemal bezbolesny, pacjent może niemal od razu wrócić do swoich codziennych czynności.

Pielęgnacja skóry po zabiegu Dermapen

Duże znaczenie ma także właściwa pielęgnacja skóry po zabiegu Dermapen. Najważniejsze zalecenia po zabiegu to stosowanie łagodnych kosmetyków do oczyszczania skóry, stosowanie kremów ochronnych z filtrem UV oraz odpowiednie nawilżenie skóry.

Przez pewien czas warto zrezygnować z kąpieli słonecznych, z korzystania z sauny oraz z solarium. Wizytę w klinice lepiej zaplanować po powrocie z wakacji, o ile skóra nie jest bardzo opalona.

Kosmetyki, które spotęgują efekt Dermapen – zalecenia po zabiegu

Zabiegi Dermapen dają bardzo dobre efekty ze względu na pobudzenie fizjologicznej indukcji kolagenu, ale zastosowanie odpowiednich kosmetyków może spotęgować efekt mezoterapii mikroigłowej.

Witamina C to silny przeciwutleniacz, który wyrównuje koloryt skóry, odżywia skórę i redukuje zmarszczki. Kwas hialuronowy wprowadzany podczas zabiegu odpowiada za świetne nawilżenie i wygładzenie zmarszczek.

Kremy przeciwsłoneczne, nawilżające z filtrem przeciwsłonecznym ochronią skórę przed słońcem, zapewnią jej optymalne nawilżenie i wygładzą drobne zmarszczki.

Przeciwwskazania do Dermapen 4

Zabieg medycyny estetycznej, jakim jest Dermapen, jest bezpieczny, ale istnieją przeciwwskazania, które warto znać. Z zabiegu powinny zrezygnować osoby, u których stwierdzono choroby nowotworowe. Również aktywna opryszczka jest przeciwwskazaniem do przeprowadzania mezoterapii mikroigłowej.

Kolejnym przeciwwskazaniem jest nieprawidłowa krzepliwość krwi, terapia retinoidami, sterydami lub choroby autoimmunologiczne. Ciąża oraz karmienie piersią to również przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu Dermapen.

Ile zabiegów Dermapen 4 daje najlepsze efekty?

Stymulacja produkcji kolagenu to efekt, który pojawia się wraz z upływem czasu. Już jeden zabieg daje świetne efekty i niekiedy jest wystarczający, aby poprawiać kondycję swojej skóry. Ilość zabiegów jest ustalana indywidualnie z pacjentem na podstawie stanu skóry oraz oczekiwań pacjenta.

Jak często można wykonywać Dermapen na twarzy?

Zabieg można powtarzać co kilka tygodni. Zwykle częstotliwość oraz ilość zabiegów w jednej serii ustalana jest z lekarzem medycyny estetycznej lub z kosmetologiem. Dobre rezultaty dają 3 zabiegi mezoterapii mikroigłowej Dermapen na skórze brzucha, ud lub na skórze głowy w przypadku wspomagania terapii wypadania włosów.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content