Zieloni wzywają Międzynarodową Komisję Ochrony Odry przed Zanieczyszczeniem do działania

fot. Partia Zieloni

 W trakcie konferencji prasowej, która odbyła się pod sekretariatem MKOO we Wrocławiu, przedstawiciele Partii Zielonych poinformowali o podjętych przez nich działaniach w sprawie trwającego obecnie kryzysu związanego z nieznaną substancją w Odrze. Wezwano też do podjęcia działań mających na celu wykrycie źródła skażenia i jego neutralizacji.

Od dwóch tygodni tony martwych ryb są wyławiane na bardzo długim odcinku Odry przez wędkarzy i wolontariuszy. Z jakiego powodu zostało zwołane dzisiejsze spotkanie z dziennikarzami?

Co możemy zrobić na chwilę obecną? Mówi doktor Robert Maślak z Uniwersytetu Wrocławskiego, dolnośląski przyrodnik.

Jakie są możliwości podjęcia realnych działań by zatrzymać skażenie i wymieranie ryb? Mówi Piotr Faleński, chemik, przedstawiciel Partii Zielonych.

Ze względu na to, że konferencja została zorganizowana przez Partię Zielonych, zapytaliśmy jakie byłyby proponowane lub wdrażane przez ugrupowanie działania, zapobiegające podobnym sytuacjom gdyby rządzili lub wchodzili w skład koalicji rządzącej. Mówi przewodniczący wrocławskich struktur Partii Zieloni, Robert Suligowski.

Tak jak usłyszeliśmy, obecnie możemy jedynie obserwować rozwój sytuacji i kibicować staraniom służb odpowiedzialnych za znalezienie źródła zanieczyszczenia, ustalenie rodzaju substancji oraz jej jak najszybszą neutralizację.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content