Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu ma ambitne plany, lecz potrzebuje wsparcia

Kto wie o tym, że we Wrocławiu znajduje się jedna z największych kolekcji wagonów towarowych w Europie? A to nie wszystko, czym mogą poszczycić się tutejsi miłośnicy kolei. Niestety, brak dobrej przestrzeni do ekspozycji to jeden z ich problemów.

Rośnie kolekcja wyjątkowych lokomotyw

Wolontariusze poświęcają mnóstwo czasu i zaangażowania na remonty pozyskiwanego taboru. Nie tylko jest go coraz więcej, ale też nie brakuje w nim maszyn wyjątkowych. Mamy więc np. lokomotywę o istotnym znaczeniu dla historii całego kraju.

W posiadaniu klubu znalazł się także spalinowóz zasługujący na uwagę wszystkich, którym drogie jest regionalne kolejnictwo i jego historia.

Planowane jest utworzenie muzeum

Obecnie czynny tabor można podziwiać głównie podczas przejazdów pociągów specjalnych – klub nie ma dla niego siedziby, którą można byłoby udostępnić zwiedzającym. Istnieją jednak plany, by to zmienić.

Póki co jednak środki pochłaniane są nie tylko przez remonty, ale i postój taboru w lokomotywowni Wrocław Główny. Działania Klubu Sympatyków Kolei we Wrocławiu można wesprzeć choćby na Patronite, pod adresem patronite.pl/kskwroclaw

POSŁUCHAJ CAŁEJ ROZMOWY:

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content