Dzień Pszczoły we wrocławskim Ogrodzie Botanicznym

fot. Radio Rodzina

Już w najbliższą niedzielę – 7.08.2022 – organizowany jest Dzień Pszczoły. Poza zwróceniem uwagi na te niezwykle ważne w naszym życiu owady, inicjatywa pozwoli na wsłuchanie się w opowieści o pszczołowatych, udział w kiermaszach i grach terenowych.

Głównym zamiarem organizatorów jest uzmysłowienie nam jak istotną rolę spełniają zapylacze w ekosystemie i gospodarce człowieka. Wystarczy wspomnieć, że 85% uprawianych przez nas roślin jest owadopylna, co oznacza, że w celu wydania plonu potrzebują zapylenia przez te stworzenia.

O Dniu Pszczoły w Ogrodzie Botanicznym we Wrocławiu mówi jego przedstawicielka, Aleksandra Woszczyna.

Głównymi atrakcjami jest gra terenowa dla wszystkich, od najmłodszego do najstarszego członka rodziny oraz quiz dla tych ciut starszych.

Dodatkowo odbędzie się kiermasz artykułów pszczelarskich i rękodzieła oraz warsztaty na tych stoiskach.

A jak wygląda koszt? Czy trzeba będzie coś dopłacić do tego by uzyskać dostęp do wspomnianych zabaw? W jakich godzinach zaplanowane są wydarzenia?

A my pamiętajmy, także na co dzień, by nie utrudniać życia naszym małym zapylającym przyjaciołom. Sadźmy kwiaty, krzewy i drzewa miododajne oraz pyłkodajne. Jeżeli musimy wykonać oprysk roślin w ogrodzie lub na działce, róbmy to po godzinach lotów pszczół, trzmieli i innych zapylaczy (czyli bardzo późnym popołudniem lub wieczorem).

inf. T. Król

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content