Dotacja dla Szpitala im. Gromkowskiego we Wrocławiu

Fot. mat. pras. UMWD

Szpital przy ul. Koszarowej we Wrocławiu otrzymał 7,7 mln zł na modernizację Pawilonu Zakaźnego. Dofinansowanie pozwoli również na zakup sprzętu medycznego oraz informatycznego.

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło wyniki konkursu na dofinansowanie projektów z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Działania 11.3 REACT EU -Wspieranie naprawy i odporności systemu ochrony zdrowia. Na liście podmiotów, które otrzymają dofinansowanie znalazł się Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Gromkowskiego we Wrocławiu.

Środki w wysokości 7,7 mln zł zostaną przeznaczone na modernizację Pawilonu Zakaźnego wraz z zakupem sprzętu medycznego i informatycznego. – podaje w komunikacie prasowym Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

-Pandemia koronawirusa pokazała nam, jak ważna jest odpowiednio przygotowana infrastruktura szpitalna do skutecznej walki z chorobami zakaźnymi. Modernizacja Pawilonu Zakaźnego oraz zakup nowego sprzętu w szpitalu przy ulicy Koszarowej sprawi, że pacjenci będą leczeni w nowocześniejszych warunkach. Podnoszenie standardów leczenia pacjentów przez jednostki ochrony zdrowia jest jednym z naszych priorytetów. – mówi Wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.

Konkurs dotyczył projektów z zakresu wsparcia oddziałów zakaźnych oraz pracowni diagnostycznych współpracujących z tymi oddziałami. W szczególności robót budowlanych, doposażenia, zakupu środków ochrony indywidualnej oraz środków do dezynfekcji. Kwota środków przeznaczona na dofinansowanie projektów w ramach konkursu wynosi: 200 mln zł ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. W sumie do dofinansowania zostało wybranych 29 projektów.

Opieka medyczna świadczona przez szpital musi być dostosowana do potrzeb pacjentów. Decyzja o modernizacji budynku wynika przede wszystkim z troski o ich zdrowie i bezpieczeństwo. Przeprowadzenie tej inwestycji stało się kluczowe biorąc pod uwagę nasze doświadczenia związane z COVID-19. – mówi Dominik Krzyżanowski Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Gromkowskiego we Wrocławiu.

Obecnie na Oddziałach Zakaźnych szpitala przy ul. Koszarowej przebywa 59 pacjentów,
wśród nich są osoby chore m.in.: na COVID-19, przewlekłe zapalenie wątroby, zapalenie
wirusowe mózgu, HIV/AIDS.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content