Zespół Szkolno-Przedszkolny przy Cynamonowej powstanie w 22 miesiące

fot. Radio Rodzina

Zespół Szkolno-Przedszkolny przy ul. Cynamonowej 40 powstanie w 22 miesiące. To inwestycja, która zapewni miejsc 1200 szkolnych i przedszkolnych dla dzieci z Lipy Piotrowskiej, Widawy i nie tylko.

To najdroższa w historii inwestycji edukacyjna Wrocławia – podkreśla Jacek Sutryk, prezydent miasta Wrocławia.

Nowoczesny obiekt szkolny będzie miał: klimatyzowane 32 sale lekcyjne, 4 sale komputerowe, 2 sale do nauki języków obcych. W części przedszkolnej powstanie 8 sal, każda z własnym węzłem sanitarnym. Nie zabraknie sali rekreacyjnej, gabinetu logopedy, WC ogólnodostępnego dla niepełnosprawnych z przewijakiem dla niemowląt, WC zewnętrzne dla dzieci bawiących się na placu zabaw.

Przy szkole wybudowana zostanie sala gimnastyczną z możliwością podziału oraz widownią. Ponadto, powstanie mała sala gimnastyczna i sala do gimnastyki korekcyjnej, boisko wielofunkcyjne, do piłki nożnej, bieżnię, skocznię do skoku w dal, place zabaw i ogród .

Nasadzonych zostanie aż 248 drzew m.in. dęby, platany, klony, a także liczne krzewy, żywopłoty i byliny. Obiekt będzie ekologiczny. Będzie posiadać zielone dachy, instalację fotowoltaiczną, zagospodarowane zostaną wody opadowe, zmontowane będą instalacje odzysku ciepła.

W ramach inwestycji powstanie parking dla samochodów – 52 miejsc w tym 3 dla osób z niepełnosprawnościami, ustawione zostaną stojaki na rowery, pojawi się mała architektura (pomieszczenie na odpady, ławki, kosze na śmieci).

Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia odniósł się także do rosnącej populacji Wrocławia i dwuzmianowości zajęć.

Warto przypomnieć, że to nie jedyna wielka inwestycja edukacyjna Wrocławia, którą obecnie realizujemy. Przecież trwają prace przy budowie zespołu szkolno-przedszkolnego przy ul. Asfaltowej na granicy Jagodna i Wojszyc. Chcemy, by tam dzieci mogły uczęszczać od roku szkolnego 2023/24 – podkreśla Jacek Sutryk.

Koszt inwestycji przy ul. Cynamonowej to blisko 87 mln zł.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content