Dolnośląskie drogi stają się bezpieczniejsze

fot. Radio Rodzina

Minęło ponad pół roku od wprowadzenia zaostrzonych kar za wykroczenia drogowe. Zapytaliśmy mł. asp. Przemysława Ratajczyka z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu o podsumowanie tego okresu.

Mniej przekroczeń prędkości i mniej ofiar śmiertelnych

Jak się okazuje, ostatnie miesiące okazały się znacznie spokojniejsze. Mimo częstych kontroli, mniej kierowców przyłapywanych jest na przekraczaniu prędkości. Na spokojniejszą jazdę wskazuje też istotny spadek ilości śmiertelnych ofiar wypadków.

Jak się okazuje, wzmożone kontrole ujawniły też mniej kierowców prowadzących pod wpływem alkoholu. Tutaj jednak nigdy dość apeli i zwracania uwagi na związane z tym niebezpieczeństwa.

Taryfy ulgowej dla drogowych piratów nie ma

Więcej za to odnotowano drobnych kolizji, co jednak związane z jest z faktem, że w ostatnich latach mieliśmy do czynienia z mniejszym natężeniem ruchu. Choć obecny trend można uznać za pomyślny, Policja nie zamierza traktować stwarzających zagrożenie kierowców ulgowo.

Uwaga policji skupia się zwłaszcza na niebezpiecznych odcinkach dróg, a od niedawna oprócz ręcznych mierników prędkości czy wideorejestratorów mają do dyspozycji także drony.

POSŁUCHAJ CAŁEJ ROZMOWY:

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content