Darmowe szkolenia strzeleckie we Wrocławiu już jesienią

fot. Radio Rodzina

Właśnie rusza program „Strzelectwo dla każdego” finansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Na Dolnym Śląsku także znajdziemy zgłoszone do niego kluby, w których możemy odbyć rzetelne przeszkolenie wstępne. Zapytaliśmy o to Andrzeja Kijowskiego, prezesa Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego.

Specjalnie dla początkujących!

W skali kraju program rusza właśnie teraz, jednak terminy rozpoczęcia poszczególnych kursów będą rozmaite – zależy to od możliwości konkretnego klubu. Skala programu nie jest zbyt duża i pozwoli ona na przeszkolenie niecałych 4 tys. osób. Gdy uruchomione będą zapisy warto się więc spieszyć – tam, gdzie program już ruszył, miejsca rozchodzą się w ciągu kilku minut.

Szkolenie jest pomyślane jako adresowane do osób początkujących i kłaść będzie nacisk na aspekty związane z bezpiecznym posługiwaniem się bronią, a także zapoznanie z szerokim spektrum dyscyplin składających się na sporty strzeleckie. Wykluczeni z udziału są m.in. członkowie klubów strzeleckich, żołnierze czy policjanci.

Strzelectwo naprawdę jest sportem dla każdego

Choć programu Ministerstwa Sportu i Turystyki nie sposób nie łączyć z sytuacją na wschodzie i popularyzacją aktywności proobronnych, warto wiedzieć, że strzelectwo jest obszerną dziedziną sportu, która nie musi być z tą dziedziną powiązana. Strzelnica jest miejscem dla każdego, nie tylko tych, którzy chcą przygotowywać się do ewentualnej walki.

Obecnie realizowany program ma charakter pilotażowego i prawdopodobnie od przyszłego roku wystartuje w większym zakresie. A zatem komu się nie uda, będzie miał jeszcze szansę, poza tym warto przecież spróbować sił na strzelnicy także we własnym zakresie.

POSŁUCHAJ CAŁEJ ROZMOWY:

Przygotował: Mikołaj Kłobuch

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content