42. Piesza Pielgrzymka Wrocławska – ważne informacje

fot. Radio Rodzina

Za kilka dni wierni archidiecezji wrocławskiej wyruszą na pielgrzymi szlak. W drogę na Jasną Górę idzie łącznie 20 grup: z Wrocławia, Trzebnicy, Oleśnicy, Oławy, Namysłowa i Brzegu. Szacuje się, iż w pielgrzymce może wziąć udział kilka tysięcy osób.

Nowością w tym roku są elektroniczne zapisy. Organizatorzy proszą, by nie odkładać decyzji o udziale w wydarzeniu na ostatni moment.

Tłumaczy Wiesław Wowk („Kuzyn”), główny koordynator Służb Pielgrzymkowych.

W 9 dni pielgrzymi mają do przejścia trasę ok. 200 km. Poza zaopatrzeniem w artykuły spożywcze, organizatorzy Pielgrzymki planują bezpieczeństwo uczestników i całą logistykę.

W najbliższy weekend przy ul. Bujwida we Wrocławiu zostanie otwarty Centralny Punkt Informacyjny. Będzie on czynny w godz. 11:00-17:00.

– Zapraszamy pielgrzymów duchowych, jak i osoby, które idą w Pieszej Pielgrzymce Wrocławskiej po raz pierwszy. Do odebrania będą materiały, a na miejscu wolontariusze udzielą potrzebnych informacji – dodaje Wiesiek Wowk.

Wydarzenie rozpocznie się 2 sierpnia o godz. 6:00 Mszą Świętą w Katedrze Wrocławskiej. Pątnicy wyruszą pierwszego dnia do Trzebnicy. Relacje z trasy pojawią się w Studiu Pielgrzymkowym Radia Rodzina.

Parafia przy ul. Bujwida 51, obok DA Wawrzyny – stacjonarny punkt zapisów

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content