Franciszkańska „Złota 15” obchodzi jubileusz

o. Oskar Maciaczyk OFM

W tym roku grupa „Złota 15” związana z parafią franciszkanów na Karłowicach wyruszy na szlak Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej po raz 40-sty. Wieloletni pielgrzymi spotkają się na wspólnym świętowaniu i wieczorze świadectw.

-Nasze pielgrzymowanie trwa znacznie dłużej niż cztery dekady – tłumaczy o. Oskar Maciaczyk OFM z parafii pw. św. Antoniego we Wrocławiu.

Grupa nosi nazwę „złotej” od koloru emblematu niesionego przez Pielgrzymów. Kto w tym roku wędruje z franciszkanami na Jasną Górę? To m.in. studenci z duszpasterstwa akademickiego Antoni. – dodaje kapłan.

Jubileusz odbędzie się 5 sierpnia w Wierzbicy Górnej (między Namysłowem a Wołczynem), gdzie będą rozstawione namioty. – Warto do nas dołączyć – zachęca o. Oskar.

Dla pielgrzymów którzy idą na Jasną Górę po raz pierwszy, przygotowane jest spotkanie organizacyjne w niedzielę 31 lipca w sale parafialnej przy al. Kasprowicza 26, Wrocław-Karłowice.

Piesza Pielgrzymka Wrocławska odbędzie się w dniach 2-10 sierpnia. Więcej informacji i zapisy na stronie: pielgrzymka.pl.

Na całą rozmowę zapraszamy w czwartek 28 lipca w audycji Dziś w Kościele.

POSŁUCHAJ:

Fot. Złota 15 (zdjęcie z wydarzenia) / FB

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content