„Osiedle dla sztuki” – międzypokoleniowe warsztaty kreatywne z tłumaczeniem

mat.pras.

Fundacja Ładne Historie zachęca do twórczego odkrywania Placu Grunwaldzkiego. W lipcu i sierpniu odbędą się międzypokoleniowe warsztaty kreatywne z tłumaczeniem na język ukraiński, spacery przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami oraz cykl czwartkowych animacji na wybranych podwórkach.

30 lipca, przewodniczka Ewa Pluta rozpocznie rodzinny spacer tuż przy wrotach do osiedla, czyli przy moście Grunwaldzkim. Uczestnicy poznają m.in. losy lwowskiej madonny strzegącej mieszkańców, nie zabraknie opowieści o wioślarzach, budynku, który przypomina plaster sera szwajcarskiego czy luksusowych kamienicach w modnej dzielnicy.

Tego samego dnia podczas zajęć kreatywnych z Agatą Iżykowską-Uszczyk powstanie mapa, prezentująca zastane ślady sztuki na Placu Grunwaldzkim – mówi Krzysztof Bielaszka z Fundacji Ładne Historie.

W ramach projektu „Osiedle dla sztuki” odbędą się także propozycje kulinarne. „Pojedzone, sąsiedzkie spotkania kulinarne” polegają na odkrywaniu tajników udanej i bardzo smacznej kuchni roślinnej – mówi Dagmara Furmanek, Fundacja Ładne Historia.

Naszą ofertę spacerową dedykujemy w szczególności osobom z niepełnosprawnością wzrokową i słuchową – mówi Krzysztof Bielaszka z Fundacji Ładne Historie.  – Podczas najbliższego spaceru w lipcu zapewniamy niezbędny sprzęt dla osób z niepełnosprawnością wzroku, a w ramach terminu sierpniowego odbędzie się tłumaczenie na Polski Język Migowy – dodaje.

Na rodzinne spacery i warsztaty obowiązują zapisy poprzez formularz internetowy: https://bit.ly/ODS2022FORMULARZZAPISOW. W zajęciach warsztatowych mogą wziąć udział dzieci od siódmego roku życia.  Harmonogram czwartkowych spotkań między 17:00 a 19:00 i szczegóły programu znajdują się na stronie https://placgrunwaldzki.com. Wstęp na wszystkie wydarzenia cyklu  „Osiedle dla sztuki” jest bezpłatny.

mat.pras.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content