Czy osoby posiadające wpis w rejestrze dłużników mogą otrzymać pożyczkę?

Sale purchase contract to buy a house, Real estate agent are presenting home loan and giving keys to customer after signing contract to buy house with approved property application form.

Kredyt lub pożyczka dla niektórych osób jest świetnym rozwiązaniem, gdy potrzebują szybkiej gotówki na priorytetowe wydatki. Udzielenie takiego finansowania wymaga jednak terminowej spłaty, dlatego też po przekroczeniu wyznaczonego okresu na regulacje zobowiązań można trafić na listę dłużników. Kto sprawdza taką listę oraz czy jest możliwość uzyskania pożyczki lub kredytu bez sprawdzania tychże rejestrów?

Czym są rejestry dłużników i jak można do nich trafić?

Rejestry dłużników inaczej nazywane bazami to zbiory osób, które nie wywiązały się ze spłaty swoich należności. Umożliwiają one weryfikację klientów przez pożyczkodawców, kontrahentów lub instytucje finansowe. W spisach mogą znajdować się zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby prywatne, które przekroczyły wyznaczony limit spłaty zadłużenia (osoby prywatne 200 zł, firmy 500 zł). W rejestry trafia się poprzez wierzyciela, który zgłasza niewypłacalność. Mogą być to zobowiązania wynikające z niespłaconych pożyczek, kredytów, ubezpieczeń, rachunków, alimentów oraz usług telekomunikacyjnych. Osoba zgłaszająca w bazie przed podjęciem takiego działania powinna w terminie 60 dni od daty pojawienia się długu, poinformować klienta o takim zamiarze. Dodatkowo warto pamiętać, iż dłużnik nie musi odebrać takiego zawiadomienia, by było ono w mocy. Po miesiącu od wysłania ostrzeżenia i ponownego braku regulacji wierzyciel wpisuje taką osobę lub firmę do wybranej bazy dłużników.

Czy można uzyskać finansowanie, widniejąc w bazie dłużników?

Jeśli osoba fizyczna lub firma znajdzie się w bazie dłużników, bardzo często nie może uzyskać kredytu bankowego. Jednak istnieją firmy finansowe, które zajmują się udzielaniem wsparcia pożyczkowego bez sprawdzania w bazach. Ranking tego typu ofert można znaleźć na stronie https://money24.pl/pozyczki-dla-zadluzonych/. Dzięki sprawdzeniu online przedsiębiorstw pozabankowych, jest możliwość wybrania najbardziej dopasowanego finansowania dla konkretnej osoby, a także otrzymanie pieniędzy w kilka chwil. Dodatkowo w przypadku zadłużenia, firmy finansowe chętniej udzielają chwilówek i oferują je nawet klientom z niską zdolnością kredytową lub z innym zobowiązaniem. Kolejnym plusem jest możliwość dowolnego ustalenia okresu spłaty oraz częste promocje zachęcające do skorzystania z propozycji.

Jak można uzyskać pożyczkę bez sprawdzania w rejestrach dłużników?

Pożyczkodawcy pozabankowi mają zdecydowanie mniejsze wymagania formalne niż banki. Dlatego też uzyskanie szybkiej pożyczki wiąże się ze spełnieniem minimalnych warunków, takich jak stały dochód, ukończenie 18, 21 lub 25 roku życia (w zależności od firmy), zdolność do czynności prawnych, polskie obywatelstwo, posiadanie konta w polskim banku, zamieszkanie w Polsce, adres e-mail i aktywny numer telefonu. Dodatkowo pożyczkodawcy nie wymagają zaświadczeń o dochodach (jedynie oświadczenie bez żadnej weryfikacji), co skraca czas otrzymania finansowania do minimum. Kolejnym plusem jest bardzo szybkie sprawdzenie dokumentów, decyzja i przelew na konto, a także możliwość wybrania i załatwienia wszystkich formalności związanych z pożyczką poprzez internet.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content