Beton na wrocławskich placach nagrzał się do 70 stopni Celsjusza. Akcja Miasto wnioskuje o więcej zieleni

fot. Akcja Miasto

Na ważną rolę zieleni w mieście zwraca uwagę Akcja Miasto wnioskując do Urzędu Miejskiego o odbetonowanie przestrzeni. 66,6 stopni Celsjusza – temperaturę osiągnęły w środę ławki na wrocławskim pl. Nowy Targ.

Temperaturę mierzymy termometrami do mierzenia powierzchni. Zrobiliśmy także pomiary kamerą termowizyjną i widzimy że wyniki się powtarzają – komentuje Karolina Popko z Akcji Miasto.

Podobnie gorąco było na pl. Wolności. Jego nawierzchnia nagrzała się aż do 61,8 stopni. Podobną temperaturę miała położona na słońcu ławka. – Wnioskujemy do Urzędu Miejskiego Wrocławia o posadzenie drzew i zieleni. Trawa robi dużą różnicę – opowiada Karolina Popów.

-To nie tylko wielkie place jak pl. Grunwaldzki ale także przystanki autobusowe.

Mamy wrażenie, że miasto myśli w ten sam sposób i widzi ten problem, bo w zeszłym roku szukało wykonawcy na zmierzenie wysp ciepła we Wrocławiu, czyli obszarów, które generują wysokie temperatury Więc wychodzi na to, że wszyscy chcemy tego samego – dodaje Karolina Popów. Akcja Miasto czeka na odpowiedź urzędu. O rezultatach poinformuje mieszkańców na swoim fanpagu.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content