Zbliża się Festiwal Kultury Żydowskiej „Simcha”

fot. Radio Rodzina

Tegoroczna Simcha rozpocznie się we Wrocławiu 30 lipca i potrwa do do 5 sierpnia. Wydarzenie odbędzie się w Synagodze pod Białym Bocianem oraz innych lokalizacjach Dzielnicy Wzajemnego Szacunku.

W programie „Simchy” znalazły się koncerty, spotkania literackie, kino w Mleczarni czy spacery po żydowskim Wrocławiu. Tematem przewodnim jest historia Żydów na Kresach Wschodnich – mówi Stanisław Rybarczyk, dyrektor artystyczny festiwalu.

Patrycja Zasławska z projektu „Move On Together Israeli Way” ostanie miesiące spędziła w Izraelu. We Wrocławiu pokaże techniki tańca i pracy z ciałem, które wciąż są praktykowane – mówi autorka.

Organizatorzy przygotowali też nowość. Będzie to słuchowisko Artura Hoffmana pt. „Żydowski kalejdoskop radiowy”, które opowiada o życiu artystycznym okresu międzywojnia. Program będzie do wysłuchania 31 lipca w Mleczarni – mówi Tamara Włodarczyk z Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów w Polsce.

Nieodłącznym elementem Festiwalu jest edukacja. Dla najmłodszych, jeszcze przed Simchą, odbędą się półkolonie, na które trwają zapisy. Wyjaśnia Lena Wentland-Zjawin ze szkoły Tikkun Olam.

Festiwal Kultury Żydowskiej Simcha odbędzie się we Wrocławiu po raz 24. Więcej informacji na stronie organizatorów: http://simcha.art.pl/

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content