We Wrocławiu walczą młodzi szachiści

fot. Radio Rodzina

W naszym mieście rozgrywane są właśnie Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów. W przypadający 20 lipca Międzynarodowy Dzień Szachów udaliśmy na miejsce, by porozmawiać z miłośnikami tej gry.

Popularność szachów stale rośnie

W ramach rozgrywanej tu drugiej ligi mistrzostw Polski juniorów (do 18 lat) walczą ze sobą sześcioosobowe zespoły reprezentujące jedne z najlepszych klubów w kraju. Hala dawnej zajezdni przy ulicy Tramwajowej wypełniona młodymi, skupionymi nad rozgrywką zawodnikami nie pozostawia wątpliwości – dyscyplina ta ma się u nas dobrze. W ostatnim czasie wystąpiły zresztą ku temu sprzyjające okoliczności, o czym opowiedział nam prezes Dolnośląskiego Związku Szachowego, Aleksander Sokulski.

Zawsze warto zacząć grać w szachy

W wydarzeniu uczestniczą młodzi szachiści i oczywiście im wcześniej zaczniemy grać tym, lepiej. Jak jednak wyjaśnia prezes Sokulski, są przypadki, w których starszym początkującym graczom udaje się szybko nabyć wysokie umiejętności.

A zatem, jeśli w młodości nie pochłonęła nas taka pasja, być może nic straconego. Nie ma jednak nic za darmo i nie obejdzie się bez wysiłku, o czym zaświadczył nam jeden z wrocławskich zawodników.

Zawody te, organizowane przez Dolnośląski Związek Szachowy na zlecenie Polskiego Związku Szachowego, trwają do 26 lipca.

POSŁUCHAJ CAŁEJ ROZMOWY:

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content