Futurum przeszłości. DOLMED świętuje 45 lat

fot. Radio Rodzina

W Muzeum Współczesnym Wrocław otwarto nową wystawę. Na archiwalnych zdjęciach i filmach można zobaczyć historię, która opowiada, jak w latach 70. powstawał Dolmed, czyli obecnie Dolnośląskie Centrum Medyczne.

Rok 1977, środek PRL-u. Przy Legnickiej 40 we Wrocławiu prosto z kosmosu spada i wbija się w ziemię meteor. To DOLMED – Dolnośląskie Centrum Diagnostyki Medycznej.

Koncepcja budynku była wyjątkowa. To modernistyczna perła swoich czasów, realizacja założeń architektury Le Corbusiera. -Wystawa podzielona jest na trzy części – dodaje dr Sylwia Świsłocka-Karwot, kuratorka wystawy.

Misja Dolmedu

DOLMED zawsze był blisko mieszkańców. Obecnie to placówka wyposażona w nowoczesny sprzęt do diagnostyki i badań – zaznacza wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.

Czym obecnie zajmuje się centrum medyczne Dolmed? Jakie są jego priorytety? – mówi Piotr Wiczkowski, prezes DCM Dolmed S.A.

Wystawa „Futurum przeszłości. DOLMED 45 lat” dostępna jest na 4. piętrze Muzeum Współczesnego Wrocław, tuż obok Dolmedu. Ekspozycja trwa do 12 września.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content