Dolnośląska branża winiarska szuka inspiracji i chce zaskoczyć w Gruzji

fot. Patrycja Jenczmionka

Wizytą w siedzibie Rady Najwyższej Autonomicznej Republiki Adżarii rozpoczęła się misja gospodarcza Dolnego Śląska w ramach projektu „Going Global”. W delegacji biorą udział przedsiębiorcy m.in. z branży winiarskiej i spożywczej z naszego regionu.

-Łączą nas najlepsze relacje na poziomie centralnym jak i regionalnym. Chcemy podzielić się naszą wiedzą nt. tradycji i historii winiarstwa – tak o wzajemnej współpracy między Dolnym Śląskiem, a Adżarią mówi David Gabaidze – Przewodniczący Rady Najwyższej Autonomicznej Republiki Adżarii.

-Adżaria ma tysiącletnią tradycję produkcji wina. Chcemy podzielić się z wami swoją wiedzą i doświadczeniem – dodaje David Gabaidze.

Sport, współpraca gospodarcza czy Forum Ekonomiczne w Karpaczu te tematy zostały poruszone w trakcie spotkania – przybliża Marcin Krzyżanowski – Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

-W Gruzji odnajdujemy ok. 500 szczepów wina. Ta wizyta będzie cennym doświadczeniem dla naszych winiarzy – zaznacza wicemarszałek.

Dolnośląska branża winiarska szuka inspiracji i chce zaskoczyć w Gruzji

Przedstawiciele branży winiarskiej: Michał Michlewicz, Tomasz Pilawka i Dorian Zięba mówią o produkcji wina, swoich oczekiwaniach po wizycie w Gruzji, oraz czym mogą zaskoczyć mieszkańców Adżarii.

Delegacja z Dolnego Śląska w Gruzji spotka się z Przewodniczącym Rządu Adżarii – Tornike Rizhvadze oraz Ministrem Rolnictwa Adżarii oraz przedstawicielami branży spożywczej. W planach jest także wizyta w lokalnych winiarniach i poznanie specyfiki produkcji gruzińskiego wina.

Projekt „Going Global – Dolnośląska Dyplomacja Gospodarcza” jest dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020.

Więcej informacji na stronie Dolnośląskiej Dyplomacji Gospodarczej Urzędu Marszałkowskiego.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content