Audioprzewodnik po Afrykarium

mat.pras.

W Afrykarium ZOO Wrocław ruszyła nowa usługa. Od piątku można nie tylko zobaczyć zwierzęta, ale także posłuchać profesjonalnego komentarza o nich dzięki przewodnikowi audio. Każdy może wypożyczyć zestaw z słuchawkami i usłyszeć ciekawostki przygotowane przez naszych zooedukatorów. 

Audioprzewodnik to nowa usługa w Afrykarium, która ruszyła w piątek, 1 lipca. W holu głównym pawilonu, tuż przy wejściu, można wypożyczyć niewielkie urządzenie z słuchawkami w cenie 10 zł. Atrakcję przygotowała firma Movitech z Krakowa, a autorami treści czytanych przez lektorów są nasi edukatorzy. Dzięki audioprzewodnikowi zwiedzający dowiadują się, ile kilogramów siana zjada dziennie hipopotam, jak szybko biegają dikdiki, ile pingwinów przylądkowych mieszka w naszym zoo i jak głęboko mogą zejść pod wodę.

Przewodnik prowadzi przez całą ścieżkę zwiedzania po Afrykarium. Nagrania uruchamiają się automatycznie po zbliżeniu się do miejsca, którego dotyczy komentarz. Urządzenie wskazuje także kierunek, w jakim należy pójść i podpowiada, gdzie znajduje się restauracja, czy toalety. Można dostosować tempo zwiedzania do swoich potrzeb, zatrzymywać się przy wybranym wybiegu na dłużej, a także powtarzać nagrania. Całość komentarza to około 65 minut, ale w praktyce zwiedzanie jest dłuższe o około 15-30 minut.

Komentarz dla każdego

– Audioprzewodnik po Afrykarium jest uzupełnieniem oferty edukacyjnej naszego zoo. Teraz każdy indywidualnie, w swoim tempie, może posłuchać profesjonalnego komentarza lektorskiego z treścią opracowaną przez naszych zooedukatorów. Chcemy przekazać szerszą wiedzę na temat zwierząt w Afrykarium każdemu, kto ma ochotę dowiedzieć się więcej – mówi Marta Zajac-Ossowska, Dyrektor Wydziału Edukacji wrocławskiego zoo. 

Treść komentarza jest dostosowana zarówno dla dzieci jak i dorosłych, a edukatorzy czerpali ze swojego doświadczenia starając się zainteresować każdego z słuchaczy. Przewodnik audio nie zastępuje zajęć z edukatorem. Szeroka oferta oprowadzania po zoo cieszy się ogromną popularnością i jest kierowana zarówno do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, jak i osób dorosłych. W skład oferty wchodzą zajęcia edukacyjne, oprowadzanie po Afrykarium oraz terenie zoo, a także zwiedzanie zoo melexem. Więcej informacji znajdą Państwo na naszej stronie internetowej www.zoo.wroclaw.pl/edukacja/.

– Będziemy z zainteresowaniem przyglądać się, jak duże zainteresowanie wzbudza audioprzewodnik. Na tej podstawie podejmiemy decyzję o ewentualnej rozbudowie oferty o nowe ścieżki zwiedzania – mówi Weronika Skupin z Wydziału Marketingu ZOO Wrocław.

mat.pras.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content