Komisja Europejska zaprasza na Festiwal Góry Literatury 2022

Dr Hanna Schudy, moderatorka i opiekunka warsztatów / Fot. DD

W dniach 13-21 lipca w Nowej Rudzie oraz kilku miejscowościach Dolnego Śląska odbędzie się jedna z największych literackich imprez w Polsce. W programie: rozmowy z twórcami, autorami i autorkami współczesnej literatury, dziennikarzami oraz debaty społeczne i koncerty gwiazd.

Festiwal Góry Literatury organizuje Fundacja im. Olgi Tokarczuk. Partnerem wydarzenia jest Komisja Europejska, która przygotowała dla publiczności dwie debaty oraz warsztat nt. dezinformacji.

Mówi Jacek Wasik, dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej z siedzibą we Wrocławiu.

Pierwsze warsztaty zaplanowano na otwarcie festiwalu 13 lipca w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowej Rudzie. -Eksperci pokażą, z jakich narzędzi można korzystać, by weryfikować słowa i obrazy preparowane, a następnie udostępniane w sieci. – tłumaczy dr Hanna Schudy z sieci Team Europe PL.

18 lipca w godz. 13:15-14:30 na noworudzkim Rynku odbędzie się z kolei debata pt. 'Przyroda. Krajobraz. Tożsamość”.

– Razem z pisarzem Jakubem Małeckim, antropolożką prof. Katarzyną Majbrodą oraz Izabelą Zygmunt z Komisji Europejskiej chcemy podyskutować o ochronie naturalnych krajobrazów i tego, jak wpływają na poczucie przynależności przez lokalne społeczności – dodaje moderatorka, Hanna Schudy.

Tuż po debacie, o godz. 14:45 na scenie pojawią się autorki i wydawczynie związane z Ukrainą, które opowiedzą o „Europejskiej solidarności okiem ukraińskich pisarek”. W spotkaniu wezmą udział: Haśka Szyjan, laureatka Europejskiej Nagrody Literackiej w 2019 r. oraz pisarka Oksana Zabużko.

Udział we wszystkich debatach prowadzonych przez Komisję Europejską jest bezpłatny. Na warsztat o dezinformacji obowiązują zapisy (limit: 20 miejsc). Szczegółowy program na stronie Festiwalu Góry Literatury 2022.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content