Rusza inwestycja przy Zajezdni Tramwajowej „Borek”

Fot. MPK Wrocław

Przy Zajezdni Tramwajowej Borek w sobotę 2 lipca rozpoczęła się wymiana 8 rozjazdów tramwajowych. Linie tramwajowe kursujące przez te rejony zmienią trasy, pojadą w systemie wahadłowym.

Wymiana rozjazdów spowoduje modyfikacje w rozkładach jazdy pięciu linii tramwajowych – 2,6, 7, 17 i 74. Zmiany rozegrają się w dwóch turach – jedna obejmie tylko najbliższy weekend – 2 i 3 lipca. Z kolei druga – ruszy w poniedziałek 4 lipca. Szczegółowe zmiany w kursowaniu MPK znaleźć można na końcu artykułu.

Jednocześnie ze względu na inwestycję zajdzie też konieczność zmiany w organizacji ruchu dla pieszych i rowerzystów. Z powodu użycia ciężkiego sprzętu, trasa dla rowerzystów oraz pieszych musi zostać przeniesiona na drugą stronę ulicy. Całość organizacji ruchu zatwierdził Wydział Inżynierii Miejskiej.

Wymiana rozjazdów potrwa aż do końca wakacji i pochłonie ponad 6 milionów złotych. To zadanie to pierwszy element olbrzymiego przedsięwzięcia rozbudowy całej Zajezdni Tramwajowej „Borek”.

Obecnie ta zajezdnia mieści 100 tramwajów, ale w wyniku rozbudowy będzie tam miejsce dla 130. To właśnie z nowych miejsc mają korzystać Moderusy Gamma 2. Już jest ich 19, a docelowo do Wrocławia przybędzie aż 46 tych pojazdów.

Rozbudowa zajezdni Borek przewiduje poszerzenie oraz remont istniejącej infrastruktury, m.in. nowych torów z rozjazdami oraz modernizację dotychczasowych.

Inwestycja dla wybranego w przetargu wykonawcy zawiera również opcję:

  • budowę nowej hali obsługi codziennej tramwajów, gdzie powstaną cztery stanowiska
  • budowę budynku dla pracowników biurowych;
  • czy budowę wiat: rowerowej, magazynowej oraz tej na wózki tramwajowe.

Możliwe, że rozbudowa zajezdni ruszy jeszcze w tym roku. Wybrany wykonawca będzie miał 14 miesięcy na zakończenie prac.

ZMIANY W KURSOWANIU MPK

W związku z planowanym rozpoczęciem prac związanych z wymianą rozjazdów tramwajowych położonych przy zajezdni tramwajowej przy ulicy Powstańców Śląskich, od 2 lipca 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii tramwajowych 2, 6, 7, 17 i 74.

Tramwaje linii 2 i 17 zostaną skierowane od ulicy Powstańców Śląskich przez Aleję Hallera i ulicę Grabiszyńską do pętli przy Cmentarzu Grabiszyńskim, a tramwaje linii 6 i 7 zostaną skierowane od ulicy Powstańców Śląskich przez Aleję Hallera do pętli „Grabiszynek”.

Kursy linii 74 zostaną skierowane do Oporowa i będą kursowały w relacji Osobowice – Oporów – Osobowice.

Na odcinku Powstańców Śląskich/Hallera – Krzyki – Klecina – Giełdowa – Klecina – Krzyki – Powstańców Śląskich/Hallera zostaną uruchomione kursy zastępczej linii autobusowej nr 702, która będzie kursowała z częstotliwością co 10 minut.

BILETY JEDNORAZOWE I OKRESOWE w okresie 2-3.07.2022r.

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 2, 6, 7 lub 17 będą mogli kontynuować podróż autobusem linii 702 oraz autobusami linii D i 133 na odcinku Hallera – Klecina – Hallera.

Powyższa zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.

Celem przypomnienia, pasażerowie posiadający bilet okresowy na daną linię okresową mogą podróżować:

– wszystkimi liniami po trasie linii, wskazanej na bilecie przed remontem;

– wszystkimi liniami po trasie linii, wskazanej na bilecie, która kursuje objazdem podczas remontu.

ZMIANA od 4 lipca 2022 roku.

Po wybudowaniu rozjazdów tymczasowych dla tramwajów na ulicy Powstańców Śląskich w pobliżu Zajezdni Tramwajowej Borek przy ulicy Powstańców Śląskich, od 4 lipca 2022 roku (poniedziałek) planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii tramwajowych 7 i 17, które powrócą na trasę na ulicę Powstańców Śląskich i pojadą do pętli Klecina.

Z uwagi na ograniczoną przepustowość przejazdu na odcinku pojedynczego toru w obrębie prowadzonych prac torowych, tramwaje linii 2 i 6 nadal będą kursowały w obu kierunkach przez Aleję Hallera – linia 2 do pętli przy Cmentarzu Grabiszyńskim, a linia 6 do pętli „Grabiszynek”. Linia 74 nadal będzie kursowała do pętli OPORÓW.

Kursy linii okresowej 702 zostaną zawieszone.

BILETY JEDNORAZOWE I OKRESOWE od 4.07.2022r.

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 2 lub 6 będą mogli kontynuować podróż tramwajem linii 7 lub 17 na odcinku Hallera – Krzyki. Powyższa zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.

Celem przypomnienia, pasażerowie posiadający bilet na daną linię okresową mogą podróżować:

– wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;

– wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie, która kursuje objazdem podczas remontu

inf.pras.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content