XIX bezpłatne spacery po Wrocławiu z przewodnikiem – skorzystaj w każdy weekend

Fot. visitwroclaw.eu

Wrocławscy przewodnicy ze Stowarzyszenia Podróżników TUiTAM, PTTK we współpracy z Wydziałem Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego we Wrocławiu zapraszają na bezpłatne zwiedzanie miasta. W programie ponad sto tematycznych wycieczek. Akcja trwa do połowy września.

Spacery odbywają się w piątki o 18:00, a w soboty i niedziele o 10:00 i 11:00. Dotyczą historii wrocławskiego Rynku, architektury, wybitnych postaci, Ostrowa Tumskiego, okresu wojny czy Hali Stulecia. Wystarczy przyjść i dołączyć do grupy.

– Wycieczki skierowane są zarówno do mieszkańców Wrocławia, jak i turystów odwiedzających nasze miasto. – Mówi Alfred Wagner, z-ca dyrektora Wydziału Promocji Miasta i Turystyki UMW.

W programie jest także zwiedzanie wrocławskich osiedli, wycieczki rowerowe, przewodnicy mówiący po angielsku czy w j. migowym i z audiodeskrypcją.

1 lipca o 18:00 spacer „Wrocław na filmowo”, który wyruszy spod budynku CETA. W sobotę 2 lipca „Wrocław miastem domów towarowych” po Starym Mieście, natomiast w niedzielę 3 lipca o 10:00 wycieczka rowerowa „Od stadionu do stadionu” – start przy budynku Stadionu Olimpijskiego aż na Maślice. Również w niedzielę o 10:00 zwiedzanie Biskupina, a o 11:00 grupa dla obcokrajowców – czyli spacer spod Barbary w j. angielskim.

W ramach letnich spacerów przygotowano dla mieszkańców i turystów ponad 100 bezpłatnych wycieczek. Ich listę można znaleźć na stronie: https://visitwroclaw.eu/wydarzenie/bezplatne-letnie-spacery-z-przewodnikiem-lipiec.

Fot. Wrocław Official / flickr

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content