Punkty Zamiejscowe Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego we Wrocławiu już otwarte!

fot. Radio Rodzina

Otwarcie punktów Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego miało miejsce 02.06.2022 oraz 13.06.2022, w siedzibie Urzędu Gminy w Kątach Wrocławskich i w siedzibie Urzędu Gminy Długołęka. Oddział w Kobierzycach jest już drugim, a w Długołęce trzecim oddziałem zamiejscowym.

Punkty są dostępne dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców z terenu powiatu wrocławskiego bez podziału na konkretne gminy, co usprawni załatwianie spraw związanych z rejestracją i wyrejestrowaniem pojazdów – powiedział Andrzej Szawan, Wicestarosta Powiatu Wrocławskiego.

W wydarzeniach wzięli udział Radni, przedstawiciele Zarządu Powiatu Wrocławskiego oraz przedstawiciele Gminy Kąty Wrocławskie jak i Gminy Długołęka. Punkty znajdują się w :

Urzędzie Miasta i Gminy w Kątach Wrocławskich (Adres: Rynek Ratusz 1, 55-080 Kąty Wrocławskie) który jest czynny od poniedziałku do czwartku w godzinach 7.30-14.30 i w piątek w godzinach 7.30-14.00 (ostatni klient 14.10 i 13.40 piątek), oraz Urzędzie Gminy Długołęka (adres: Robotnicza 12, 55-095 Długołęka), który jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-14.30, za wyjątkiem środy, kiedy to jest otwarty w godzinach 8.00-15.00 (ostatni klient 14.10 i 14.40 środa ), płatności dokonywać można wyłącznie kartą lub za potwierdzeniem przelewu bankowego lub pocztowego. Sprawy związane z uprawnieniami kierowców i sprawy związane z transportem drogowym realizowane są jedynie w siedzibie Starostwa Powiatowego we Wrocławiu. Do spraw, które mieszkaniec będzie mógł załatwić w delegaturze należą między innymi: przerejestrowanie pojazdu ( nowego, używanego, sprowadzonego z zagranicy, elektrycznego oraz zabytkowego ), zgłoszenie zbycia i nabycia pojazdu, uzyskanie adnotacji HAK, GAZ, dopisanie współwłaściciela oraz wtórniki dowodów rejestracyjnych i kart pojazdów.

Bardzo się cieszę, że mieszkańcy w końcu doczekali się większej ilości zamiejscowych Wydziałów Komunikacji. Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym, którzy przyczynili się do powstania tych punktów – powiedział Roman Potocki, Starosta Powiatu Wrocławskiego.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content