Dolnośląscy stawiają na turystykę rowerową

Dolnoślązacy stawiają na turystyką aktywną, a nasz region wybierają coraz częściej turyści ze Wschodu, m.in z Ukrainy – wynika z badania Polskiej Organizacji Turystycznej.

Mówi Adam Zawada – prezes Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej.

Mieszkańcy Dolnego Śląska stawiają na turystykę rowerową. Nowe możliwości podróżowania po regionie i zwiedzania go z perspektywy dwóch kółek ułatwi podróż pociągiem. Latem warto skorzystać z oferty Kolei Dolnośląskich, którymi można dotrzeć do Szklarskiej Poręby, Kudowy Zdroju, a nawet Berlina. Na turystów czekają promocje i nowe połączenia na trasie Wrocław-Świdnica przez Sobótkę. W sezonie letnim, od początku lipca, dodatkowym udogodnieniem na linii nr 285 będą weekendowe pociągi dla rowerzystów, chcących się wybrać na wycieczkę np. w okolice masywu Ślęży.

Stałymi bywalcami na Dolnym Śląsku są Niemcy czy Czesi.

Od początku lipca na tracie Wrocław – Sobótka – Świdnica zostanie uruchomiony specjalny wagon rowerowy Kolei Dolnośląskich.

W bezpłatnej aplikacji „Dolny Śląsk Rowerem”, która jest dostępna w sklepach Google Play i App Store znajdziemy wyszukiwarkę ścieżek rowerowych, które zostały przetestowane przez Dolnośląską Organizację Turystyczną.

ZOBACZ:

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content