Nowy projekt rowerowy dla rodzin na Dolnym Śląsku

fot. Radio Rodzina

Rusza nowy projekt rowerowy dla rodzin na Dolnym Śląsku. To aplikacja z najlepszymi trasami w regionie. Ponadto już w lipcu z Wrocławia wyruszy pierwszy w Polsce wagon rowerowy Kolei Dolnośląskich.

Już 2 lipca wyjadą wagony rowerowe na trasy dolnośląskie – mówi Tymoteusz Myrda, członek Zarządu Województwa.

Przygotowując kampanię „Znajdź swoją trasę” chcieliśmy pomyśleć nie tylko o osobach, które są profesjonalnymi rowerzystami, ale także o rodzinach z dziećmi – mówi Katarzyna Krzemińska z Wydziału Promocji Urzędu Marszałkowskiego.

Uczestnicy będą przemieszczać się po różnych lokalizacjach we Wrocławiu i rozwiązywać zagadki – zaznacza Krzysztof Krawczyk – prezes koła naukowego SOLWRO Politechniki Wrocławskiej.

-Dolny Śląsk jest naszpikowany trasami rowerowymi. W aplikacji „Dolny Śląsk rowerem” znajdziemy 75 sprawdzonych, przejechanych tras rowerowych. Do końca wakacji będzie ich już 200 – Bartłomiej Kubicz, dyrektor Biura Promocji Województwa Dolnośląskiego.

Dolny Śląsk obfituje w szereg imprez sportowych skierowanych do rowerzystów. – Od 22 lat organizujemy cykl Bike Maraton, to największa impreza MTB w Polsce – podkreśla Maciej Grabek, organizator cyklu Bike Maraton.

W wyścigach rowerowych biorą udział zawodowcy, kolarze z licencjami, ale 90% startujących to amatorzy – dodaje Maciej Grabek.

Więcej na: dolnyslaskrowerem.pl

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content