Andrzej Waligórski ma we Wrocławiu tramwaj swojego imienia oraz krasnala

mat. prasowe

Jeden z nowych Moderusów Gamma zyskał imię wybitnego wrocławskiego tekściarza. Z kolei przy ul. Ofiar Oświęcimskich 21 odsłonięty został krasnal dedykowany artyście. W ten sposób miasto postanowiło uczyć przypadająca w tym roku 30. rocznicę śmierci artysty.

– Bardzo dziękuję panu Markowi, synowi Andrzeja Waligórskiego i wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji tego wydarzenia. Cieszę się, że na nasz tramwaj trafia nazwisko kolejnego patrona – Andrzeja Waligórskiego, który jest tak bardzo wrocławski, tak bardzo ponadczasowy. – Mówi Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław.

Na uroczystości pojawiło się wielu gości, wśród nich m.in. syn redaktora – Marek Waligórski.

Obecni byli także członkowie Kabaretu Elita oraz prof. Jan Miodek.
– Jest mi bardzo miło że, do Marii Koterbskiej, do ks. Orzechowskiego dziś dołącza Andrzej Waligórski. Od dziś kiedy będę siadał do tramwaju takiej czy innej linii, będę go szukał i myślę, że będę go znajdował – mówił w czasie uroczystości prof. Jan Miodek.

To pierwszy wrocławski tramwaj z trzycyfrowym numerem bocznym – 202 nawiązującym do Studia 202.  
– Mam nadzieję, że w tym tramwaju, tak jak w Studiu 202 będą rodziły się same dobre myśli i  uśmiechy. Liczę że będą pozostawały z pasażerami, kiedy będą już z niego wysiadać – Radosław Michalski dyrektor Wydziału Promocji Miasta i Turystyki.
Krasnal zasiadł na parapecie w kamienicy przy ul. Ofiar Oświęcimskich 21. To nie przypadek. Dawniej kamienicy mieściła się Kawiarnia U Dreptaków – nazwa to parafraza jednego ze skeczów poety. Było to miejsce spotkań wrocławskiej bohemy.
– Ojciec z pewnością nie spodziewał by się takiej tak wielu uroczystości. Cieszę się, że młodzi ludzi, być może po raz pierwszy w życiu, usłyszą o Andrzeju Waligórskim, może dzięki temu sięgną po jego twórczość – mówił Marek Waligórski, syn tekściarza.

mat. prasowe

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content