Mała Lady Punk dołączyła do wrocławskich krasnali

mat. prasowe

Wrocław pamięta o Lady Pank. Z okazji 40-lecia legendy polskiego rocka, w miejscu kultowego Jazz Klubu Rura, odsłonięto krasnala Mała Lady Punk.

W sobotę, 25 czerwca 2022 r. z okazji 40-lecia zespołu Lady Pank, na Łaziennej odsłonięto nowego wrocławskiego krasnala – Mała Lady Punk. Dla liderów zespołu: Jana Borysewicza i Jan Panasewicza to była wzruszająca chwila.


– Najbardziej mnie cieszy, że zespół istnieje i gra nam się świetnie. A to miejsce jest dla mnie wyjątkowe. Doskonale pamiętam klub Rura, poznałem tutaj znakomitych muzyków. A Wrocław z tamtych czasów to słynny Pałacyk, Rura i inne klubu muzyczne. Wszystko razem było tak twórcze, że nie wyobrażałem sobie, by nie założyć zespołu – Jana Borysewicza, Lady Pank.
Jacek Pluta, z-ca dyr. Departamentu Spraw Społecznych UM we Wrocławiu przypomniał piątkowy (25 czerwca 2022 r.) koncert Lady Pank we Wrocławiu, podczas którego prezydent Wrocławia Jacek Sutryk wręczył Janowi Borysewiczowi symboliczny klucz do miasta.
– Prezydent honoruje w ten sposób ludzi związanych z miastem i to jest dowód wdzięczności nas wrocławian dla tych, którzy współtworzyli historię Wrocławia – Jacek Pluta, z-ca dyr. Departamentu Spraw Społecznych UM we Wrocławiu.
Mała Lady Punk to pierwszy singel zespołu Lady Pank. Utwór skomponował Jan Borysewicz, a tekst napisał Andrzej Mogielnicki, który opisał w utworze zjawisko groupies.

mat. prasowe

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content