Pielgrzymka z Wrocławia do Medjugorie – ZAPISY

Medjugorie, Fot. CC BY-SA 2.0

Parafia pw. św. Wawrzyńca we Wrocławiu organizuje w dniach 2-9 lipca pielgrzymkę do Medjugorie. Autokarowa trasa prowadzi przez Czechy, Słowację, Węgry, Chorwację i Bośnię. W programie m.in. nawiedzenie Góry Objawień i Góry Krzyża, nabożeństwo różańcowe, codzienna Eucharystia w języku polskim.

Klaretyni z parafii przy ul. Bujwida zapraszają na pielgrzymkę modlitewną do Medjugorie – miejsca objawień Matki Bożej, słynące z wielu łask oraz nawróceń. Mówi o. Aleksander Bober, proboszcz parafii.

O Medjugorie mówi się, że jest konfesjonałem świata. -Maryja przyciąga wiernych do Swojego Syna, Jezusa – dodaje proboszcz.

Termin zapisów został przedłużony do 27 czerwca. Są jeszcze wolne miejsca. Jak będzie wyglądał program pielgrzymki?

Zapraszamy do udziału. Więcej informacji można uzyskać pod tel.: 71 328 06 61 lub mail: psiktzk@gmail.com oraz na stronie: www.klaretyni.pl. Koszt wyjazdu, wyżywienia, ubezpieczenia i zakwaterowania to 600 zł i 220 euro.

PROGRAM RAMOWY PIELGRZYMKI:
– 2 lipca, sobota. Wyjazd spod kościoła św. Wawrzyńca, ul. Odona Bujwida 51 we Wrocławiu po Eucharystii (Msza o godz. 9.00)
– 3-8 lipca pobyt w Medjugorie
– 9 lipca powrót do Polski, do Wrocławia

PROGRAM SANKTUARYJNY
 Nawiedzenie miejsc ważnych dla Medjugorie: Góra Objawień z modlitwą różańcową, Góra Krzyża z nabożeństwem Drogi Krzyżowej, zapoznanie się z historią Sanktuarium, codzienny udział w programie modlitewnym międzynarodowym oraz codzienna Eucharystia w języku polskim.
 Przewidziane są również spotkania według możliwości i dostępności Osób i Wspólnot.
 Wspólny wyjazd do Tihaliny (kościół z łaskami słynącą figurą Matki Bożej).
8 lipca (piątek) wyjazd z Medjugorie po śniadaniu. W drodze powrotnej chorwackie Lourdes (Svetište Vepric).
9 lipca (sobota) w godzinach przedpołudniowych przyjazd do Wrocławia.

Cena obejmuje: przejazd autokarem, opłaty autostradowe i drogowe, ubezpieczenie, 5 noclegów w Medjugorie, 2 posiłki dziennie (śniadanie i obiadokolacje) oraz inne wydatki związane z organizacją wyjazdu i pobytu na pielgrzymce (tłumacze, przewodnicy, koszty realizacji programu). Potrzebny ważny Dowód Osobisty lub Paszport.
TRASA PRZEJAZDU: Czechy, Słowacja, Węgry, Chorwacja, Bośnia i Hercegowina.

Medjugorie: miejsce cudów

Medjugorie to niewielka miejscowość usytuowana w Bośni i Hercegowinie. Od lat gromadzi setki tysięcy pielgrzymów. To tam w czerwcu 1981 roku rozpoczęła się seria objawień maryjnych, która według świadków i żyjących widzących trwają do dziś. Kościół wciąż bada prawdziwość tych objawień. Do tej pory ich nie odrzucił ani nie potwierdził.

Przesłanie Matki Bożej w Medjugorie dotyczy przede wszystkim: nawrócenia, modlitwy (w tym różańcowej), postu i pokuty, miłości Boga, wartości rodziny czy udziału w sakramentach świętych.

Więcej informacji również na stronie Parafii pw. św. Wawrzyńca we Wrocławiu.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content