Program Erasmus+ obchodzi 35 lat! Przed nami debaty, szkolenia, europejski piknik

fot. Radio Rodzina

Studia, praktyki zawodowe za granicą, wymiany młodzieży – to tylko część z możliwości, które oferuje unijny program Erasmus+. Popularna inicjatywa Komisji Europejskiej kończy 35 lat, a w ramach jubileuszu przygotowano we Wrocławiu wiele atrakcji. Wydarzenia już 21-24 czerwca.

Erasmus+ to unijny program na rzecz edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu. Korzystają z niego miliony obywateli – mówi Katarzyna Malinowska z Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej we Wrocławiu.

Konferencja, bezpłatne szkolenia i piknik w Czasoprzestrzeni

Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej oraz Biuro Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu zapraszają na wydarzenia związane z jubileuszem Erasmusa oraz z Europejskim Rokiem Młodzieży. Zakończeniem obchodów będzie Europejski Market – już w piątek 24 czerwca – w Czasoprzestrzeni.

O programie mówi Katarzyna Malinowska.

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/1191520991641055

Cel: Edukacja zawodowa i międzynarodowa współpraca

W Polsce coraz więcej szkół korzysta z mobilności edukacyjnych. Spotkania z uczniami i nauczycielami na Dolnym Śląsku koordynuje Regionalny Punkt Informacyjny Narodowej Agencji programu Erasmus+ we Wrocławiu z siedzibą przy ul. Prądzyńskiego 39a.

-To tu można dowiedzieć się: jak aplikować o grant, z kim nawiązać współpracę, jak podnosić jakość kształcenia.- Tłumaczy Jakub Prus z Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych.

W ramach współprac między uczelniami możliwe jest studiowanie czy realizacja praktyk za granicą. Swoim doświadczeniem dzieli się Daniel Morgenstern, który przyjechał do Wrocławia z Niemiec.

Podczas eventu we Wrocławiu będzie można spotkać stoisko punktu Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. Na miejscu specjaliści podpowiedzą, jak wziąć udział np. w wymianie młodzieży za granicą.

Więcej informacji na stronie Komisji Europejskiej w Polsce oraz na stronie erasmusplus.org.pl. Zapraszamy do wysłuchania audycji „Bliżej Europy” w czwartek 16 czerwca po godz. 14:00, w której goście opowiedzą więcej na ten temat.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content