Dołącz do nas. Szkolenie wojskowe w czasie wakacji jest właśnie dla Ciebie

fot. Radio Rodzina

Myślisz o założeniu munduru, lubisz sport, aktywny tryb życia, wyzwania, dyscyplinę? Dołącz do nas. Szkolenie wojskowe w czasie wakacji jest właśnie dla Ciebie.

Ferie z WOT uświadomiły nam, że organizowanie szkoleń w czasie wolnym od nauki, czy pracy cieszy się dużym zainteresowaniem Dolnoślązaków. Zwłaszcza tych, którzy nigdy nie służyli w wojsku, a chcieliby zmierzyć się z okolicznościami innymi niż te, które znają i do których są przyzwyczajeni. Ostatnie miesiące pokazały nam bowiem, że bardzo wiele osób pragnie wyjść ze swojej strefy komfortu, przyłączając się do wojskowej społeczności. W ten sposób biorą  odpowiedzialność za swoją Ojczyznę.

16 Dolnośląska Brygada Obrony Terytorialnej organizuje podczas wakacji  16-sto  dniowe szkolenie podstawowe na poligonie, które rozpocznie się  2 lipca i będzie trwać do 17 lipca 2022 r.

Oferta skierowana jest do wszystkich, którzy ukończyli 18 lat, mają nie więcej niż 60 i co ważne, nie boją się wysiłku w różnych warunkach atmosferycznych, w upale lub deszczu.

Szesnastodniowe szkolenie podstawowe skierowane jest do osób, które dotąd nie miały bezpośredniego kontaktu ze służbą wojskową.

Dla  żołnierzy rezerwy, szkolenie tzw. wyrównawcze rozpocznie się 10 lipca i trwa  8 dni.

Każdy, kto jest zainteresowany wojskiem, ale nie jest jeszcze pewien swoich decyzji może skontaktować się z rekruterem, który wyjaśni wszelkie wątpliwości i odpowie na każde pytanie. Wykaz rekruterów dostępny jest na stronie internetowej pod adresem rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl lub dzwoniąc na numer telefonu 797 238 946.
Znajdź swojego rekrutera i zapytaj go o wszystko co jest związane ze służbą w WOT. To ważne, abyś u źródła znalazł odpowiedzi na swoje pytania.

Podczas szkolenia na poligonie Terytorialsi poznają zasady  bezpiecznego posługiwania się karabinkiem MSBS Grot, a także  przyswajają elementy tzw. zielonej taktyki oraz doskonalą umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej na polu walki. Ponadto szkolą się z topografii i poznają swój rejon stałej odpowiedzialności.

Ostatni dzień szkolenia to tzw. „pętla taktyczna” czyli sprawdzian wyszkolenia żołnierzy Terytorialnej Służby Wojskowej. Nagrodą za pomyślne ukończenie „szesnastki” jest złożenie uroczystej przysięgi wojskowej. Po ślubowaniu żołnierze zostają przydzieleni do jednego z trzech batalionów wrocławskiego, głogowskiego lub wałbrzyskiego.

Kolejny etap to trzyletni okres szkolenia podzielony na szkolenie indywidualne (pierwszy rok), specjalistyczne (drugi rok) i zgrywające (trzeci rok). W tym czasie żołnierze OT szkolą się w ramach szkoleń rotacyjnych, organizowanych najczęściej w dni wolne od pracy w wymiarze minimum dwóch dni w miesiącu.

Dołącz do nas. Zostań lepszą wersją siebie!

Już dziś zgłoś się do najbliższego na Dolnym Śląsku Wojskowego Centrum Rekrutacji we Wrocławiu, Głogowie, Bolesławcu bądź Kłodzku.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content