Kapłani, siostry, wierni: Dziękujemy za tę liturgię i owoce beatyfikacji

fot. Radio Rodzina

Zakończyły się uroczystości beatyfikacyjne w Archikatedrze Wrocławskiej. Nowymi błogosławionymi Kościoła Katolickiego decyzją Papieża Franciszka zostały Czcigodne Służebnice Boże – s. Maria Paschalis Jahn i IX Towarzyszek ze Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety, które poniosły męczeńską śmierć w 1945 roku.

Na beatyfikację do Wrocławia przybyli goście z całego świata. List Ojca Świętego Franciszka odczytał podczas sobotniej Mszy Świętej kard. Marcello Semeraro, legat papieski, a zaraz po nim treść listu ogłaszającego elżbietanki Błogosławionymi przedstawił w języku polskim kanclerz Kurii Wrocławskiej, ks. dr Jacek Froniewski.

Tuż po beatyfikacji swoją radością dzielili się przyjezdni wierni oraz rodziny sióstr elżbietanek.

-To piękna uroczystość; pierwsza powojenna beatyfikacja w historii naszej archidiecezji. – mówi ks. prałat Jan Kisz.

Oprawą muzyczną Mszy Beatyfikacyjnej w Katedrze Wrocławskiej zajął się chór, współtworzony przez siostry zakonne, solistów oraz solistki.

-Data beatyfikacji zbiegła się z rocznicą moich święceń kapłańskich – dodaje ks. prof. Zbigniew Stępniak z archidiecezji olsztyńskiej.

Podczas Mszy Świętej w Katedrze Wrocławskiej odsłonięto obraz z wizerunkami Sióstr, który umieszczony jest po prawej stronie ołtarza głównego, podarowano relikwiarz (kielich mszalny z 1945 roku, przestrzelony przez kule radzieckie) oraz przeczytano listy i podziękowania. Jednym z nich był list od Prezydenta RP, Andrzeja Dudy.

Ciąg dalszy wydarzeń

Wieczorem w ramach wydarzeń towarzyszących odbędzie się wieczór uwielbienia w Hali Stulecia (18:30-22:00). Wystąpią: Jakub Tomalak, zespół Abba Pater oraz inni. Będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Obowiązują bezpłatne wejściówki. Wieczór zakończy pokaz specjalny fontanny multimedialnej na Pergoli.

W niedzielę 12 czerwca o godz. 11:30 Mszę św. dziękczynną za dar beatyfikacji w archidiecezji wrocławskiej odprawi w Katedrze ks. Abp Józef Kupny.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content