Powiatowy Dzień Dziecka jakiego jeszcze nie było…

fot. Radio Rodzina

Piękna pogoda, wspaniała frekwencja i radosny śmiech najmłodszych mieszkańców powiatu stały się wizytówką imprezy plenerowej zorganizowanej w Sobótce – Powiatowego Dnia Dziecka.

 – To było życzenie dzieci, które usłyszeliśmy podczas „Polsko – Ukraińskiego Pikniku Integracyjnego”. A skoro takie było ich życzenie, to my je spełniliśmy – śmiał się Roman Potocki, Starosta Powiatu Wrocławskiego. Na twarzach dzieci było widać cały czas uśmiechy i o to nam chodziło w tak ważnym dniu, jakim jest Dzień Dziecka! Warto podkreślić, że tego typu imprezy to nie tylko zabawa, ale też integracja. I my jako powiat zawsze staramy się je wspierać – dodał Starosta.

Co zatem przygotowano dla dzieci z okazji ich święta? Atrakcji było całe mnóstwo. Najpierw odbyły się pokazy tańca nowoczesnego oraz baletu – wystąpiły 2 grupy dziewczynek prowadzone przez Kateryne Vorozhko. Były dmuchańce, malowanie twarzy, skręcanie balonów, bańki mydlane, konkursy z nagrodami, a także przepyszne smakołyki: lody, wata cukrowa i lizaki. Nie mogło również zabraknąć tradycyjnej kiełbaski z grilla.

Swoje specjalne stoiska rozłożyło Wojsko Obrony Terytorialnej, Komenda Wojewódzka oraz Miejska Policji i Państwowa Straż Pożarna. Sprzęt specjalistyczny zaprezentowało Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Policja Wodna. Za sportową część imprezy odpowiadał WKS Śląsk Wrocław na czele z wiceprezesem klubu Wojciechem Bochnakiem i zawodnikami klubu. Przy stanowisku dostępne były kolorowanki, można było pograć w grę FIFA 22, a nawet potrenować z zawodniczkami WKS Śląsk Wrocław Piłka Nożna Kobiet.

Współorganizatorem pikniku była pani Eliza Głowacka z firmy ” SztukaElla”, dzięki czemu można było podziwiać prace malarskie dzieci oraz młodzieży uczęszczających na zajęcia z rysunku i malarstwa pod kierownictwem pani Justyny Karoliny Gałązki. Edukacyjne zagadki i turnieje zręcznościowe zapewnili również pracownicy Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych.

– Dzieciakom jeszcze bardziej niż kiedykolwiek wcześniej należy się beztroska zabawa. Ostatnie 2 lata to ciągła izolacja, brak ruchu i rozrywki. Dlatego postanowiliśmy z Dyrektorem Ośrodka Sportów Wodnych i Rekreacji Powiatu Wrocławskiego Hubertem Kurdzielem zorganizować taki powiatowy piknik – podsumował Roman Potocki, Starosta Powiatu Wrocławskiego.

Na wydarzenie przybyły również uchodźczynie z Ukrainy – mamy zakwaterowane ze swoimi dziećmi w ośrodkach dla uchodźców prowadzonych przez Powiat Wrocławski.

Przez cały czas trwania pikniku zabawę dzieciom dodatkowo umilały maskotki Komisarza Lwa oraz Myszki Mini i Myszki Miki, które bardzo chętnie pozowały do wspólnych zdjęć.

 Mamy nadzieję, że wspólnie udało nam się zapewnić atmosferę niczym niezmąconej zabawy, a ten wyjątkowy dzień przebiegł w miłej, przyjaznej atmosferze – krótko mówiąc każdy znalazł coś dla siebie.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content